OTWIERAM „DRZWI DO STYLU”

OTWIERAM „DRZWI DO STYLU”

Z racji zawodu, który wykonuję w mojej domowej biblioteczce mam wiele poradników i fachowych książek związanych z modą. Kilka lat temu ukończyłam krakowską szkołę Artystyczna Alternatywa na kierunku Stylizacja i kreowanie wizerunku, przez ostatnie lata również uczyłam w dwóch radomskich szkołach zawodu „Wizaż i stylizacja”, dlatego wiele wiem i wiele potrafię ale i na bieżąco wszystkie nowinki modowe muszę śledzić.

KOLEJNY PORADNIK W KSIĘGARNIACH

Jakiś czas temu ukazał się na rynku nowy poradnik napisany przez Agnieszkę L. Janas i Dorotę Wróblewską „Drzwi do stylu” i od razu postanowiłam go mieć, tym bardziej że z Agnieszką miałam okazję niedawno się poznać i polubić. Byłam bardzo ciekawa w jaki sposób kolejny poradnik został napisany, czy może w tzw „formie suchej” czyli porady, porady i zasady, czy może czymś mnie zaskoczy. Szczerze powiedziawszy nie  poczułam się rozczarowana, ponieważ nareszcie jest inna forma napisania książki. Jest ona fajnie i lekko napisana w formie dialogu między Agnieszką i Dorotą, dlatego też szybko i miło się ją czyta. Na stronach książki znajdziemy wiele porad z analizy sylwetki czy analizy kolorystycznej, znajdziemy międzynarodową tabelę rozmiarów, jak prawidłowo dbać o odzież, buty, torebki, gdzie możemy znaleźć ciekawe butiki, dowiemy się czym charakteryzują się poszczególne style w modzie oraz co znaczą oznaczenia na metkach ubrań. W książce znajdziemy również wiele zdjęć naszych rodzimych gwiazd i celebrytek, które możemy oglądać i podziwiać w telewizji, internecie i kolorowej prasie. Mnie najbardziej zainteresowały sposoby ukrywania zakupów przed mężczyznami, kreatywność kobiet w tym przypadku nie zna końca ani umiaru. Uśmiałam się ale i z pewnych porad na pewno skorzystam, nie wszystkie jeszcze wypróbowałam. Podam Wam dwa przykłady, które pochodzą bezpośrednio z poradnika Agnieszki i Doroty.

SPOSOBY INTERNAUTEK NA UKRYWANIE ZAKUPÓW PRZED MĘŻCZYZNAMI

Odpowiedzi pochodzą z sondy zrobionej 15.03.2017 roku na fanpage’u „Doroty Wróblewskiej- Oficjalny blog”

Oto niektóre z nich:

  • „Nosić nowy ciuch, jakby to była zupełnie zwyczajna rzecz, żadne cudo. Kiedy kobieta się nie ekscytuje, to jest duża szansa, że temat „przyschnie”, czyli mężczyzna się nie zorientuje. A za tydzień, z czystym sumieniem, można już powiedzieć, że to jest stare”
  • Oznajmić, że coś kosztowało np. 1000 zł. Poczekać, aż się „chłop” załamie i następnie uświadomić go, że to tylko żarcik, a rzecz kosztowała tylko trzy stówki 😉 Od razu mu ulży”

Te i wiele śmiesznych ale prawdziwych porad związanych z ukrywaniem ciuchów znajdziecie w książce Agnieszki i Doroty. 

Jednym słowem POLECAM fajną książkę „Drzwi do stylu” Agnieszki L. Jansa i Doroty Wróblewskiej

Autor tekstu Emilia Wróbel Fashion and STYLE https://www.facebook.com/FashionAndStyle4/