PAPROCKI& BRZOZOWSKI, EWA ŁUKAWSKA I ANGELIKA JÓZEFCZYK- OFF FASHION KIELCE

PAPROCKI& BRZOZOWSKI, EWA ŁUKAWSKA I ANGELIKA JÓZEFCZYK- OFF FASHION KIELCE

OFF FASHION to międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody, powstał on z inicjatywy Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego.
Konkurs ten, odbywa się w Kielcach, ma za zadanie stworzyć szansę startu młodym projektantom, którzy chcą naszym ulicom dodać kreatywności i kolorytu. 

OPIS FIRMY

„Pierwsza edycja konkursu OFF FASHION odbyła się w maju 2007 roku. Swoje prace nadesłało ponad 300 projektantów nie tylko z Polski ale także i z Indii, Kazachstanu, Niemiec, Anglii. Przełożyło się to nie tylko na tysiąc przeciekawych projektów i niekiedy egzotyczne, zaskakujące spojrzenie na modę ale przede wszystkim na ogromne zainteresowanie ze strony publiczności i mediów.
Założeniem było pokazanie tego, co się dzieje w segmencie mody „off” a swoje projekty przedstawiali zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, pasjonaci krawiectwa i designu. Dzięki tej otwartej formule OFF FASHION okazało się jak bardzo nieograniczona jest ludzka pomysłowość i wizjonerstwo, jak ludzie z odległych od siebie miejsc, z wielkich miast i zakurzonych miasteczek, wyrośli z różnych kulturowych tradycji, tworzą kreacje niezwykłe. Rzeźbią w tkaninie, bawią się kolorem, potwierdzają, że wyobraźnia nie ma granic” źródło informacji OFF FASHION

IV Akademia Off Fashion Tango rozpoczęła się w dniach od 20-28 października 2018. Cały harmonogram  znajdziecie TUTAJ

W czwartkowy wieczór odbył się pokaz mody Angeliki Józefczyk, Ewy Łukawskiej pochodzącej z Kielc oraz duetu Paprocki& Brzozowski.

Angelika Józefczyk

Angelika Józefczyk projektant i kostiumograf. Absolwentka MSKPU w Warszawie oraz Biznes Międzynarodowy na UŁ. Laureatka I miejsca XVIII ed. międzynarodowego konkursu OFF Fashion Kielce w 2016 roku. Kolekcje prezentuje na dużych wydarzeniach w Polsce. Absolwentka MSKPU w Warszawie na kierunku projektowanie ubioru oraz kierunku Biznes Międzynarodowy, Wydziału Ekonomiczno-socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Źródło OFF FASHION

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

Ewa Łukawska

Ewa Łukawska projektuje dla kobiet odważnych, silnych, pewnych siebie, a jednocześnie wrażliwych i delikatnych. Jej ubrania to klasyczna elegancja, w której świetnie będzie wyglądała każda kobieta, bez względu na rozmiar. W kolekcjach projektantki można znaleźć: dopasowane sukienki, eleganckie płaszcze, spodnie i spódnice, ale też ubrania casualowe i balowe suknie na wielkie wyjście.

Źródło: facebook Ewa Łukawska

Fot: Paweł Robak Photography

PAPROCKI& BRZOZOWSKI – krótkie bio

Absolwenci Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 roku tworzą duet paprocki&brzozowski. Po kolekcji dyplomowej w 2002 roku, zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik ELLE. Od tej pory projekty z metką paprocki&brzozowski kojarzone są z oryginalnymi pomysłami, zaskakują niebanalną konstrukcją, detalem i tkaninami. Projektanci mają też na swoim koncie nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów PROMETA-Kraków, Złotą Nitkę przyznaną w konkursie ZŁOTA NITKA w Łodzi, tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce zdobyty podczas piątej edycji gali MODA I SZTUKA we Wrocławiu. W 2008 roku Marcin i Mariusz otrzymali Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez MIĘDZYNARODOWE TARGI ŁÓDZKIE oraz ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelniczki magazynu ELLE. Od 2010 roku projektanci tworzą również linię basic – PLANTS, dostępną w butiku online oraz w kilkunastu butikach partnerskich.

Źródło informacji: Paprocki& Brzozowski

WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Reklama. Przejdź do sklepu↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓