PERŁY KWINTESENCJĄ KOBIECOŚCI

Perły w dużej mierze kojarzą nam się z modą vintage, latami międzywojennymi XX wieku oraz Coco Chanel, ponieważ to ona właśnie zapoczątkowała sztuczne perły w modzie.


Naturalne perły symbolizowały w dawnych czasach luksus, ponadczasowość i często były wybierane przez reprezentantki wpływowych elit. Dzięki Gabrielle Chanel, która spopularyzowała modę na sztuczną biżuterię, do dzisiaj mogą nosić je wszystkie kobiety, niezależnie od statusu społecznego.
Na przestrzeni lat perły nosiły perły ikony stylu, takie jak Audrey Hepburn, Jackie Kennedy oraz Kate Middleton czy Michelle Obama.

PORADY STYLISTKI

Biżuteria z pereł przez lata była i jest postrzegana jako kwintesencja kobiecości. Perły możemy nosić do eleganckich garsonek, koszul, małych czarnych czy kolorowych sukienek. Biżuterię tą nosimy nie tylko w postaci naszyjnika, ale również perły znajdziemy w kolczykach, broszkach, pierścionkach, w bransoletkach, mogą być one doszyte do koszul, bluzek, spodni i sukienek a nawet do eleganckich szpilek lub letnich klapek oraz torebek. Biżuteria w postaci sznura pereł pięknie prezentuje się na dekolcie z przodu ale również na głębokich wycięciach na plecach. Perły zakładamy na wieczorne imprezy, gale, randki, kolacje, wesela ale również do codziennych stylizacji w nowoczesnym wydaniu. Biała koszula, ciemniejszy żakiet i spódnica ołówkowa plus do tego perły– to cały czas bardzo popularny i klasyczny strój do pracy i na spotkania biznesowe.

W tym roku hot trend to perły w dużych spinkach we włosach, wsuwkach oraz jako dodatki w pierścionkach, przy butach i torebkach.

DLA KOGO PERŁY?

Dla Pań o subtelnych i delikatnych rysach twarzy i naturze romantyczki polecam jasne perły np. białe, kremowe, złote lub różowe, jeśli natomiast Twój typ urody jest wyrazisty i lubisz wyraźne akcesoria, postaw na czarne, grafitowe, srebrne lub fioletowe perły.

Zdjęcia zaczerpnięte jako inspiracje- INSTAGRAM

Autor tekstu Emilia Wróbel Fashion& Style