PIĘKNA I MODNA W KAŻDYM WIEKU, CZYLI WARSZTATY ZE STYLIZACJI DLA KOBIET DOJRZAŁYCH W CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORÓW

PIĘKNA I MODNA W KAŻDYM WIEKU, CZYLI WARSZTATY ZE STYLIZACJI DLA KOBIET DOJRZAŁYCH W CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORÓW

W piątek 7 grudnia w Centrum Aktywności Seniorów, które mieści się w Radomiu na ulicy Traugutta 31/33  na zaproszenie Pani dyrektor Ewy Suwały, miałam okazję przeprowadzić warsztaty ze stylizacji i kreowania wizerunku kobiet dojrzałych pod hasłem „Piękna i modna w każdym wieku”

Na warsztaty przyszło prawie 50 pań w wieku od 50 do 70 lat, które chciały poznać zasady stylizacji i które nie boją bawić się modą oraz chcą modnie i fajnie wyglądać. Uważamy wszystkie razem zgodnie, że moda jest nie tylko dla nastolatki, ale i my kobiety dojrzałe chcemy a nawet powinniśmy nadal stylowo i elegancko wyglądać w każdym wieku i w każdym rozmiarze. Elegancka kobieta to nie tylko rozmiar S ale również XL lub XXL, wystarczy poznać kilka zasad, które należy przestrzegać, reszta to zabawa i styl, w którym najlepiej się czujemy (może to być styl klasyczny, sportowy, rockowy, romantyczny, awangardowy lub eklektyczny).

PORADY STYLISTKI

Panie podczas moich warsztatów zapoznały się z zasadami analizy sylwetki (ukrywamy mankamenty, skupiamy się na walorach sylwetki), analizy kolorystycznej (w jakich kolorach nasza twarz wygląda najładniej, a jakich kolorów powinniśmy unikać) oraz pokazałam kilka tak zwanych trików stylistów. Omówiłyśmy wspólnie trendy jakie teraz królują w modzie i na wybiegu oraz miałyśmy podstawy brafittingu.

Warsztaty trwały 3 godziny na których nie tylko panie słuchały ale również rysowały. Trochę zabawy nikomu jeszcze nie zaszkodziło, wprost przeciwnie, miło razem spędziłyśmy czas śmiejąc się i żartując oraz „obgadując” niektóre gwiazdy showbiznesu.

Autor tekstu i zdjęć Fashion and STYLE Emilia Wróbel