PROJEKTANTKA GOSIA STROJEK MISTRZYNIĄ W WAKESURFIE

PROJEKTANTKA GOSIA STROJEK MISTRZYNIĄ W WAKESURFIE

Warszawska projektantka Gosia Strojek z sukcesem łączy swoje dwie największe pasje – modę i sport.  W lipcu nawiązała współpracę z firmą produkującą sprzęt sportowy Heca, wzięła udział w nagraniu dla najpopularniejszego magazynu motoryzacyjnego na świecie, a kilka dni temu wygrała III edycję międzynarodowych zawodów WakeGP by Mastercraft w wakesurfie!

WakeGP by Mastercraft to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych w Polsce. III edycja odbyła się w ostatni weekend lipca na Zalewie Zegrzyńskim w Jachrance. Na zawody przyjechało ponad 40 najlepszych zawodników w tej części Europy – elita zawodników w wakeboardzie i wakesurfie, by zaprezentować polskim kibicom najlepsze loty i tricki.

Wygrać w takim gronie to prawdziwy sukces, zwłaszcza że lato w Polsce i sezon na uprawianie sportów wodnych, a także i treningi, trwa stosunkowo krótko.

fot Pleasure Photo dla WakeGP by Mastercraft Polska

fot Pleasure Photo dla WakeGP by Mastercraft Polska

Pogoda nie oszczędzała zawodników. Przez dwa dni zmieniała się jak w kalejdoskopie. Uczestnicy zmagali się z upałami, tropikalnymi deszczami i skokami temperatury o kilkanaście stopni. Po emocjonującej walce ostatecznie Gosia Strojek zajęła I miejsce w kategorii Open Women i otrzymała czek na 250 euro, co na tle imprez sportowych rozgrywanych w naszym kraju jest wysoką kwotą.

– Cieszę się ze zwycięstwa, które wcale nie przyszło mi łatwo. Obecnie przygotowuję dwie kolekcje na sezony: AW 16/17 i SS 17. Mój team pracuje po kilkanaście godzin dziennie. Szyjemy, projektujemy, odszywamy wzory. Trenowałam dopiero po wyjściu z pracowni, często do późna w nocy – opowiada Gosia Strojek.

Mimo zaawansowanych prac nad kolekcjami i dzielenia czasu na treningi, marka Gosia Strojek rozpoczęła w lipcu współpracę z firmą HECA produkującą najwyższej jakości deski do wakeskate.

fot Pleasure Photo dla WakeGP by Mastercraft Polska2

fot Pleasure Photo dla WakeGP by Mastercraft Polska2

Także w lipcu właścicielka marki wzięła też udział w dwóch prestiżowych nagraniach pokazujących jej aktywny tryb życia: challenge – surferka Gosia Strojek vs. prowadząca program Kasia Wolska dla TVN Player i drugie dla najpopularniejszego magazynu motoryzacyjnego na świecie Topgear, w którym ścigała się z samochodem terenowym płynąc za motorówka na desce.

Wygrana w WakeGP potwierdziła aktywność i sportowy poziom Gosi Strojek. Projektantka w ostatnich latach kilka razy stawała na podium. Na swoim koncie ma już tytuł Mistrzyni Polski w Wakesurfie i wygrane w międzynarodowych zawodach serii WakeGP. Prywatnie projektantka jest członkiem teamu Ladies on Board i szkoli dziewczyny w pływaniu na wakesurfie.

fot Andrzej Sałkiewicz - ITSnews

fot Andrzej Sałkiewicz – ITSnews

Fot. Pleasure Photo/WakeGP by MasterCraft Polska, Andrzej Sałkiewicz ITSNews

Notka prasowa.