PROJEKTANTKA RUSZA Z KAMPANIĄ SPOŁECZNĄ: „KIELCE- MIASTO AKTYWNYCH KOBIET”

PROJEKTANTKA RUSZA Z KAMPANIĄ SPOŁECZNĄ: „KIELCE- MIASTO AKTYWNYCH KOBIET”

Projektantka Ewa Łukawska rozpoczęła projekt społeczny pn.: „Kielce – miasto aktywnych kobiet”, którego celem jest networkingowe wsparcie pań czynnych zawodowo i promocja miasta, jako idealnego miejsca do pracy, życia i wypoczynku.

W atelier Ewy Łukawskiej w Kielcach 10 sierpnia ruszył projekt: „Kielce – miasto aktywnych kobiet”. W inauguracji wzięło udział ponad 20 kobiet – właścicielek miko-firm z regionu.

Projekt polega na aktywizacji kobiet posiadających firmy, które często prowadzone są jedynie w formie jednoosobowych działalności gospodarczych i uświadomienie im potencjału, jaki tkwi we wzajemnym wspieraniu się w biznesie.

W różnych miejscach Kielc, też w atelier projektantki, będą organizowane spotkania z kobietami prowadzącymi mikro-firmy, podczas których uczestniczki będą mogły opowiedzieć o swoich doświadczeniach w biznesie i posłuchać jak z prowadzeniem interesów radzą sobie inne kobiety.

sesja zdjeciowa projekt kielce 2

sesja zdjeciowa projekt kielce 2

Jednocześnie podczas spotkań będzie można zaprezentować swoją firmę i zachęcić do korzystania z jej usług lub robienia w niej zakupów. Pierwsze spotkanie odbędzie się już we wrześniu.

– W drodze na szczyt warto się wspierać, a nie rywalizować. W pojedynkę nikt nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł. Chcę pokazać efekt skali. Mówiąc obrazowo: zrzucić kulę śnieżną ze stoku i pozwolić, by tocząc się zwiększała swoją siłę i objętość – mówi Ewa Łukawska, a zapytana, dlaczego kampanię społeczną zaczyna projektantka, a nie organizacja społeczna, odpowiada krótko: „Wszystkie zmiany najlepiej zacząć od siebie nie czekając i nie oglądając się na innych”.

 

sesja zdjeciowa projekt kielce 3

sesja zdjeciowa projekt kielce 3

Zakupy w firmach z Kielc

Do projektu mogą się przyłączyć wszystkie kobiety, które mają firmy. Podczas spotkań mogą wystąpić w roli słuchacza lub mentora. Jedyny warunek jest taki, by wzajemnie wspierać się biznesowo (kupując produkty lub usługi) i promocyjnie np. polecając się na facebooku. Zgłoszenia udziału w projekcie można przysyłać na adres: biuro@ewalukawska.com.

– Namawiam do robienia zakupów w firmach dziewczyn z Kielc, a nie globalnych sieciach, które mają tylko oddziały w naszym mieście. One i bez nas doskonale sobie poradzą, a my musimy działać wspólnie, by utrzymać nasze rodziny i rozwijać to, co kochamy i w co wierzymy – dodaje Ewa Łukawska.

sesja zdjęciowa projekt kielce 4

sesja zdjęciowa projekt kielce 4

Projekt „Kielce – miasto aktywnych kobiet”, został podzielony na kilka etapów. W pierwszej kolejności odbył się casting na „twarz” kampanii, do której zostały zaproszone wyłącznie dziewczyny z województwa świętokrzyskiego. Ostatecznie na twarz pierwszej edycji projektu wybrano Klaudię Huzarską, dziewczynę już znaną szerszej publiczności z konkursu piękności Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2016.

Klaudia wzięła udział w sesji zdjęciowej do projektu zrealizowaną w plenerach Kielc m.in. w Pałacu Biskupów Krakowskich i ogrodzie włoskim. Całość wykonały kielecka firma Studio XS. Za obiektywem stanęła Iwona Gugała, także z Kielc. Wszystko po to, by pokazać Kielce jako miasto ambitnych i zdolnych pań. Idealne miasto do życia, pracy i wypoczynku

– Chcemy przełamać stereotyp Kielc, jako miasta za małego na poważny biznes i za dużego na odpoczynek. Według mnie, to idealne miejsce do tego, by rozwijać swoje interesy, bo ludzie się tu znają, a pokonanie odległości na trasie praca-dom nie zabiera tyle czasu, co stojąc w korkach w Warszawie czy Poznaniu. Jednocześnie jest tu mnóstwo miejsc by spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi – przekonuje Łukawska.

sesja zdjęciowa projekt kielce 5

sesja zdjęciowa projekt kielce 5

Artystka – aktywistka

Ewa Łukawska już wcześniej dała się poznać jako artystka mocno zaangażowana w programy społeczne. Szczególnie takie, które wspierają aktywność zawodową kobiet. Projekt „Kielce miasto aktywnych kobiet” to już trzecia jej kampania w tym roku. W maju wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Closer/Bliżej”, którego celem było przybliżenie pracy projektanta i pokazanie kulisów tego zawodu od kuchni. Spotkania w ramach „Closer/Bliżej” miały charakter otwarty i odbywały się w różnych miastach na terenie kraju m.in. w Warszawie i Wrocławiu. Podczas eventów projektantka doradzała uczestniczkom, gdzie szukać inspiracji, jak trwa implementacja światowych trendów na polski rynek, jak zorganizować profesjonalny pokaz mody, na czym polega współpraca z agencjami modelek i fotografami, a także jakie są koszty prowadzenia biznesu modowego.

Kolejnym projektem realizowanym we współpracy m.in. z warszawską agencją LHCG był cykl spotkań networkingowych dla kobiet pn.: „Smart and Beauty” służący poznaniu inspirujących ludzi i wymianie kontaktów.

sesja zdjęciowa - projekt kielce

sesja zdjęciowa – projekt kielce

Notka prasowa.