RADOM FASHION SHOW 2018

RADOM FASHION SHOW 2018

Radom Fashion Show 2018 już za nami!!! To było największe wydarzenie modowe w Radomiu, przy którym mam zaszczyt współpracować już od kilku lat.

W sobotę 25 sierpnia w sobotę odbyła się już 7 edycja ogólnopolskiego konkursu dla projektantów. Zgłoszono 18 kolekcji, spośród nich komisja w preselekcji wybrała 10 najlepszych. W finale Radom Fashion Show jury nagrodziło trójkę młodych projektantów.

Zwycięzcą konkursu został Adrian Krupa i jego kolekcja „Fetish”. Otrzymał nie tylko nagrodę główną w wysokości 5 tys. zł, ale i nagrodę specjalną od Międzynarodowych Targów Poznańskich. To stoisko sprzedażowe podczas grudniowego Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Drugie miejsce zajęła Anna Hasiak i jej kolekcja „Hot Mess” (nagroda w wysokości 2 tys. zł). Komisja nagrodziła także kolekcję „Not Me” duetu Bylevskay, czyli Barbary i Kataryny Bylevskay nagrodą w wysokości tysiąca złotych. Jury wyróżniło również prace Izabeli Biskupskiej i Mai Wąsowskiej.

Wszystkie kolekcje młodych projektantów były na wysokim poziomie i niektóre projekty sama z chęcią bym nosiła.

 

W tym roku, jak i w poprzednich latach współpracowałam razem z Galerią Łaźnia organizatorem konkursu na beckstage. Moim zadaniem była opieka nad projektantami i modelkami, aby na czas wszystko było gotowe. Już w piątek od godziny 9 rano wraz z choreografem pokazów Robertem Prządką mieliśmy ręce pełne pracy. Modelki i modele zostały podzielone na dwie grupy, projektanci musieli wybrać sobie do stylizacji dziewczęta i chłopców z przydzielonych grup. Oczywiście jak to było na ostatnią chwilę, trzech modelek nam brakowało… ale daliśmy radę i już w sobotę od 9 rano był cały komplet i mogliśmy rozpocząć próby choreografii na wybiegu oraz ostatnie przymiarki. Pracy było bardzo dużo, niestety w między czasie pogoda straszyła nas deszczem. Całe szczęście na same pokazy, czyli na godzinę 20.00, deszczu już nie było i mogliśmy rozpocząć długo wyczekiwaną imprezę.

Na backstage pomagały mi: Patrycja Wróbel i Julia Jeżak. Dzięki dziewczyny 🙂

Imprezę poprowadził prezenter i dziennikarz telewizyjny z programu „Pytanie na śniadanie” Mateusz Szymkowiak. 

Muzycznie Radom Fasion Show 2018 uświetnił swoim występem Bogdan Kierejsza.

Przed pokazami mody wystąpiła Amerykańska Orkiestra Sił Powietrznych w Europie Touch’n Go.

Istotnym elementem wydarzenia była prezentacja drużyny siatkarskiej kobiet E.Leclerc Radomka. O drużynie opowiedział Robert Grzanka– dyrektor klubu oraz prezes pan Thomas Renard

Imprezę modową gościnnie rozpoczął pokaz mody Ireneusza Domagały, kolekcja nazywała się „Poza konwencją”. Pan Ireneusz zastosował materiały niekonwencjonalne, kostiumy były wykonane z folii, rur piankowych, gąbki, taśmy video, siatki plastikowej i stretchu. Wszystkie materiały zostały odzyskane z recyklingu. Pan profesor Ireneusz Domagała był również członkiem jury, który oceniał konkursowe kolekcje.

W składzie konkursowego jury zasiedli:

  • Beata Drozdowska- Dyrektor Łaźni- Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii- przewodnicząca jury
  • Zofia De Ines- kostiumolog, autorka kostiumów do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, operowych oraz filmów. Współpracowała z takimi reżyserami jak Hanuszkiewicz, Jarocki, Gliński czy Treliński. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu
  • Lidia Przybylska- redaktor naczelna magazyny „Moda w Polsce”.
  • Krystyna Joanna Szymańska- artysta, plastyk, wieloletni dyrektor szkoły plastycznej i Wydziału Kultury
  • Prof. Ireneusz Domagała- Profesor zwyczajny na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2011 roku kieruje Katedrą Ubioru i prowadzi Pracownię Kostiumu Teatralnego. Jest scenografem i projektuje kostiumy dla teatru
  • Wojciech Bokłago de Bof- międzynarodowy ekspert zasiadający w jury konkursów dla projektantów mody, przedstawiciel Muzeum Mody i Tekstyliów ITE, organizator i pomysłodawca Fashionable East, projektant mody
  • Robert Prządka- reżyser i choreograf pokazów mody, prezes zarządu Polskiej Agencji Promocji i Sprzedaży, pomysłodawca Designeria Trendy Show

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

PO KOLEI POKAZY LAUREATÓW

  1. Izabela Biskupska- kolekcja „Soul glow”. Inspiracją do powstania kolekcji był wiersz Kazimierza Przerwy- Tetmajera „W lesie”. Kolekcja zawierała ubrania damskie utrzymane w tonacji granatu, bieli, stalowego niebieskiego oraz szmaragdowego zielonego. Kolekcja „Soul Glow” została doceniona publikacjami w Harpers Baazar Polska. Jest również finalistką konkursu dla młodych projektantów  i entuzjastów mody OFF Fashion 2018 r.
  2. Duet Bylevskay: Barbara Bylevskaya i Kataryna Bylevskaya- kolekcja „Not Me”. Męska kolekcja skoncentrowana na klasycznym nurcie garniturów. Projektantki pochodzą z Białorusi. Finalistki i laureatki konkursów  w Moskwie, Polsce, Ukrainie i na Białorusi. Zwyciężczynie Krakowskiej Niedzieli Mody w 2018 r.
  3. Dominika Gogola. Kolekcja składa się z dwóch damskich i 6 męskich sylwetek. Odważna i pewna siebie kobieta oraz lubiący się wyróżniać mężczyzna  z pewnością coś odnajdą dla siebie w kolekcji. Dominują w kolorystyce odcienie niebieskiego, czerwonego oraz fioletowy, różowy, pomarańczowy, czarny, szary i bordowy. Projektantka jest półfinalistką konkursu OFF Fashion  w Kielcach 2015 i 2016. Finalistka konkursu GRYF Fashion SHOW w 2016 oraz laureatka konkursu Radom Fashion Show w 2016 r.
  4. Justyna Goźlińska- kolekcja „Liberte”. Kolekcja jest manifestem potępiającym konsumpcjonizm i niezrównoważoną produkcję, która niekorzystnie wpływa na  nasze środowisko. Aby oddać hołd projektantka użyła takich materiałów na produkcję materiałów jak: kawa, kokos, bawełna organiczna, wełna i len z zastosowaniem tradycyjnych technik z różnych kultur. Tytuły i wyróżnienia: tytuł „Kreator- Nadzieja Mody 2017”, trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie mody „Modetyka”, finalistka „Gryf Fashion Show” oraz „Young Designer Collection”.
  5. Anna Hasiak- kolekcja „Hot Mess”. Inspiracją do stworzenia kolekcji była uliczna moda Nowego Jorku. Kolekcja jest apoteozą ulicy, z której powstają nowe tendencje w modzie. Projektantka jest zdobywczynią tytułu Studentki roku 2016/2017 Politechniki Łódzkiej a także laureatką wielu konkursów. Przy współpracy z lokalną marką tworzy projekty odzieży damskiej trafiającej do masowej produkcji, jest również influencerką w social mediach.
  6. Adrian Krupa- kolekcja „Fetish”. Główną inspiracją była japońska subkultura „Zentai”. Zentai w języku japońskim oznacza rodzaj obcisłego stroju pokrywającego całe ciało. Nazw ta znaczy tyle, co „rajstopy na całe ciało”. Inspiracją kolorystyki były obrazy belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritta. Projektant zajmuje się projektowaniem ubrań, butów i dodatków. Samodzielnie tworzy konstrukcje i sam szyje swoje ubrania, dlatego każde jego ubranie jest bardzo unikatowe. Zadebiutował podczas konkursu „Złota nitka 2017”.
  7. Aleksandra Kustra- kolekcja „Oculus”. Kolekcja jest inspirowana Katedrą Notre Dame w Paryżu. Zwiewne, lśniące i miękkie tkaniny nawiązują do ubioru świętych z witraży, np: ubioru Anioła. Wszystko jest utrzymane w mrocznej kolorystyce, która oddaje klimat sakralny oraz fiolet, który przełamuje i nadaje kolekcji tajemniczości. Okrągłe kształty, konstrukcja, nawiązują do kształtów witraży i rozet w katedrze. Plisowania i odkryte ramiona podkreślają kobiecość i zmysłowość. Projektantka pochodzi z Radomia, ukończyła radomską szkołę: Zespół Szkół Skórzano- Odzieżową Stylizacji i Usług. Osiągnięcia: II miejsce w Ogólnopolskim konkursie „Kreacje prowokacje”, wyróżnienie w konkursie „Młodego projektanta bielizny damskiej”, konkurs „Mała Pętelka”, finał Cracow Fashion Week 2018″, staż w marce MOHITO oraz udział w pokazach mody w „Joung Fashion Show”, „Laboratorium Mody 2016 oraz 2017”, „No Waste Show”.
  8. Monika Makowska- kolekcja „Kiss Me”. Kolekcja inspirowana pocałunkiem miłości, który budzi piękną Aurorę z wiecznego snu. Motywem przewodnim są usta. Kolekcja składa się z okryć przeciwdeszczowych i w całości jest wykonana z ortalionów pochodzących z recyklingu. Parasolki dostały nowe życie i stały się ubraniami. Projektantka jest finalistką wielu prestiżowych konkursów w Polsce.
  9. Arkadiusz Podgórzak- kolekcja ” Breath od hope„. Kolekcja inspirowana symbolem życia, czyli korą drzewa, cechuje ją wielowarstwowość, asymetryczne cięcia, łączenie ze sobą różnych tkanin, w tym ekologiczne futra i skóra. Projektant zadebiutował w 2017, konkursy i wyróżnienia: „Srebrna Pętelka”, Radom Fashion Show 2017 (II miejsce), wyróżnienie od Lidii Przybylskiej- redaktor naczelnej  „Moda w Polsce”- publikacja w magazynie mody, OFF Fashion Kielce, Viva la Mama Kielce.
  10. Maja Wąsowska- kolekcja „Fascynacja Geometrią”. Inspiracją było wszystko co nas otacza, jednak głównym źródłem inspiracji były konstrukcje geometryczne. Cytat: ”Widząc słupy energetyczne na niebieskim niebie zachwyciłam się. Zobaczyłam w nich coś więcej- pewien rytm, porządek a jednocześnie dynamikę i ekspresję ” mówi projektantka. Maja jest absolwentką radomskiej uczelni, którą ukończyła z wyróżnieniem.

Ostatni gościnny pokaz marki SJOFNE.

To radomska marka, której autorem jest Sylwia Macioła. SJOFNE to marka o rozpoznawalnym stylu, elegancka i wyrafinowana. Przeznaczona dla kobiet, które pragną czuć się atrakcyjnie i wyjątkowo, które cenią estetykę i wygodę. Bogaty wybór modeli szytych w limitowanych seriach pozwala zadowolić oczekiwania klientek, które poszukują niepowtarzalnych wzorów. Delikatne koronki i gustowne zdobienia sprawiają, że SJOFNE jest seksowna i intrygująca. W kolekcjach tej marki można stworzyć całodzienny wizerunek: od ubrań dziennych przez wieczorowe do nocnych, dzięki temu grono miłośniczek oryginalnego stylu SJOFNE stale rośnie!

Markę SJOFNE można zobaczyć i zakupić w dwóch miejscach w Radomiu: Wernera 33/37 lok 205 oraz na ul. Moniuszki 26 w Świecie Kobiet Brafitterki. Więcej informacji na stronie internetowej www.sjofne.com

Zdjęcia pochodzą ze strony http://laznia-radom.pl/laz/  

O makijaże modelek i modeli oraz mój zadbał salon Shintai Day Spa Edyta Kluś 

O fryzury uczestników Radom Fashion Show oraz moje uczesanie zadbał salon Wow.G 

Bardzo dziękuję. Dziękuję również modelkom i modelom za udział, współpracę i profesjonalizm na Radom Fashion Show.

A o to osoby, bez których nie byłoby pokazów mody

MODELKI

Wiktoria Stępień, Karolina Kaczor, Magdalena Sałek, Klaudia Fijałkowska, Katarzyna Sławińska, Katarzyna Idzikowska, Katarzyna Jędraszek, Kamila Grzelka, Katarzyna Bochniak, Natalia Mital, Joanna Domagała, Agnieszka Mąkosa, Urszula Kądziela, Agata Piechota, Paulina Matynia, Katarzyna Gryz, Angelika Toporek oraz Martyna Paduszyńska

MODELE

Piotr Kolaszt, Sebastian Włodarczyk, Patryk Sowa, Aleksander Januszewski, Dawid Żurowski, Maciej Sałek, Patryk Kacprzak

GALERIA ZDJĘĆ

Za rok będzie kolejny Radom Fashion Show i już zapraszamy =D

Reklama. Przejdź do sklepu↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓


Reklama. Przejdź do sklepu↑↓