RADOM FASHION SHOW 2022

W sobotę, 27 sierpnia od godziny 20.00 w Radomiu, przed gmachem Urzędu Miejskiego odbyła się jubileuszowa, już 10 finałowa gala Radom Fashion Show 2022. To ogólnopolski konkurs dla młodych i zdolnych projektantów. Do konkursu zgłosiło się 21 projektantów, 10 trafiło do ścisłego finału.

Wieczór uświetniła swoim występem Klaudia Kowalik i Sarsa.

Galę poprowadził Conrado Moreno

fot.Łukasz Konka. Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.facebook.com/radom.laznia

Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele władz miasta, między innymi Prezydent Miasta Radosław Witkowski

Jury konkursowe w składzie: Dyrektor Łaźni- Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii, przewodnicząca jury Beata Drozdowska, redaktor naczelna magazynu ” Moda w Polsce”- Lidia Przybylska, artysta, plastyk, wieloletni dyrektor szkoły plastycznej i Wydziału Kultury w Urzędzie- Krystyna Joanna Szymańska, międzynarodowy ekspert zasiadający w jury konkursów dla projektantów mody, przedstawiciel Muzeum Mody i Tekstyliów ITE, organizator i pomysłodawca Fashionable, projektant mody- Wojciech Bokłago de Bof, oraz Ireneusz Domagała i prof. Hanna Wojdała- Markowska.

Ogólnopolskim konkursie dla Projektantów zwyciężył Mateusz GURGUL z kolekcją „Mistiness”. Drugie miejsce zajęła Anna SZCZYGIEŁ z kolekcją „Spaced out”, a trzecie miejsce otrzymała Dorota SENKARA z kolekcją „Black Ribbon”

Nagroda specjalna dla Mateusza Gurgula od Grupa Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nagrodę wręcza Barbara Vogt, dyrektor Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz nagroda specjalna od Moda w Polsce dla Doroty Senkary, nagrodę wręcza redaktor naczelna Lidia Przybylska

fot. Łukasz Konka

KOLEKCJE KONKURSOWE:

  • 1. Aleksandra Byrska Kolekcja „Iluzja patrzenia”
  • 2. Mateusz Gurgul Kolekcja: „Mistiness”- I miejsce

3. Jakub Jasiński Kolekcja: „Hot couture”- niestety musiał zrezygnować

     4. Klaudia Klimas kolekcja „Gossypium”

Fot. Adam Dziedzic. https://www.facebook.com/obiektywnieinfopl

5. Jagoda Kołodziej Kolekcja „ Pop it!”  

      fot. Dominik Musiałek

6. Nargiz Salwa Kolekcja „Moments”  

      

7. Dorota Senkara”: Kolekcja „Black Ribbon”- III miejsce

      Fot. Łukasz Konka

8. Aleksandra Skrzeczkowska Kolekcja „Reiceland”

     Fot. Adam Dziedzic https://www.facebook.com/obiektywnieinfopl

9. Anna  Szczygieł Kolekcja „Spaced out”- II miejsce

    fot. Dominik Musiałek

10. Natalia Ślizowska Kolekcja „Mushrooms”

Fot. Adam Dziedzic https://www.facebook.com/obiektywnieinfopl

Nagrodę publiczności zdobyła najmłodsza projektantka, 14 letnia Natasza SIKORA, pochodząca z Radomia. Natasza zdobyła w głosowaniu ponad 50 tysięcy głosów, to bardzo duży sukces dla tak młodej projektantki. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy.

fot. Dominik Musiałek

Fot. Adam Dziedzic https://www.facebook.com/obiektywnieinfopl

POKAZ GOŚCINNY

Pokaz sukni ślubnych marki Vanilla Sposa, fot. Dominik Musiałek

PATRONAT MEDIALNY NAD WYDARZENIEM @FashionAndStyle4 https://www.facebook.com/FashionAndStyle4/

BACKSTAGE

Moda to moja ogromna pasja ale i praca w którą angażuję się całym sercem. Z Łaźnią mam przyjemność już pracować 7 lat, zawsze jestem na backstagu. Niewidoczna, ale chyba niezastąpiona. Nie tylko mam pilnować porządku, czasu, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, ale jestem również łącznikiem między projektantami, modelkami, wizażystkami, choreografami i organizatorami. Duże przedsięwzięcie logistyczne. Do moich obowiązków również należy przydział modelek dla projektantów oraz i zadbanie o całość wydarzenia. Jest dużo pracy, stresu, czy ze wszystkim się wyrobimy… daję radę i mam ogromną satysfakcję, że wszystko zorganizowane jest na czas.

W tym roku miałam przyjemność współpracować: z agencją modelek Miss Świętokrzyskiego, Miss Nastolatek, Mister -Zbyszka Lisowskiego, choreografami Tomaszem i Moniką Giermuda ze szkoły tańca ROCKSTEP , wizażystkami Sylwia Wrochna i Ilona Niewiadomska oraz miałam do pomocy 4 młodziutkie dziewczęta zakochane w modzie.

Dziękuję, że po raz kolejny Łaźnia, jej pracownicy oraz niezastąpiona Pani Dyrektor Beata Drozdowska zaufały mi. Współpraca z Wami wszystkimi to wielka przyjemność. Dziękuję <3

Kilka moich prywatnych zdjęć =D

Mała czarna sukienka na galę finałową Radom Fashion Show od Iriny Małek marki Larin https://www.facebook.com/galerialarin

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel