RADOMSKIE DNI GODNOŚCI- CZERWIEC 2022

W dniach od 10 do 12 czerwca 2022 w Radomiu odbyły się cykliczne Radomskie Dni Godności. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Razem Radom, którego prezesem jest Dagmara Janas.

To coroczne wydarzenie, którego celem jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta. Jest to okazja do prezentacji różnych form aktywności osób niepełnosprawnych oraz zabawy i wspólnego spędzenia czasu.

Radomskie Dni Godności odbywają się na Rynku. W programie I dnia wydarzenia znalazł się m.in. IV Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Tacy Sami” oraz jarmark prac artystycznych organizacji pozarządowych.

Dni Godności to wspaniałe święto dla nas wszystkich. Kolejny raz przekazujemy symboliczne klucze do bram miasta przedstawicielom organizacjom pozarządowych, które wspierają osoby z niepełnosprawnością. Dziękuję, że jesteście tu razem z nami i tworzycie Dni Godności. To okazja, abyście mogli pokazać swoje osiągnięcia i abyśmy my, doceniając Wasze starania mogli Was za to nagrodzić brawami „- mówił, podczas uroczystego rozpoczęcia cyklu wydarzeń, wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Symboliczny klucz otrzymało tym roku Stowarzyszenie Budujemy Przystań.

Trzy dniową imprezę poprowadził Wojtek Szymański z Radia Eska Radom. Na scenie wystąpili między innymi: Norbi, Paweł Binkiewicz, Fokus, Kordian, Alicetea i inni.

II dzień dla mnie był bardzo ważny, ponieważ odbyły się pokazy mody znanych radomskich marek i butików. Wśród nich na scenie oglądaliśmy m.in markę dziecięcą Booso, MałaMi, suknie wieczorowe- Larin, ubrania z charakterem marki BezAle, garnitury Guca oraz butików Boca Lupo, w którym znajdziecie odzież sportową i bardzo modną oraz suknie ślubne Karen.

To był dzień z mnóstwem emocji i wrażeń. Podopiecznie zaprezentowali się profesjonalnie a w ich wykonaniu również odważnie. Brawo 🙂

Jednym z pokazów był premierowy pokaz Pani Moniki Woźniak, która specjalnie zaprojektowała na tę okazję swoją pierwszą kolekcję. Na pokazie szła mama z córką i tata z synem. Ubrania są uniwersalne i ponadczasowe, klasyka i elegancja. zapraszam do obejrzenie krótkiej relacji.

Pokaz mody Moniki Woźniak
Suknie wieczorowe marki Larin
Butik Boca Lupo
Suknie ślubne salonu Karen
Pokaz marki BezAle
Pokaz marki Guga

Fot. Tomasz Niewiadomski https://www.facebook.com/tomasz.niewiadomski.7

Marzena Mnich właścicielka butiku Boca Lupu, Emilia Wróbel, Kinga Białas, Miss Polonia 20212, Radom

Patronat medialny nad wydarzeniem

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel