RUSZYŁA OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA CSR’OWA– WIELKI TALERZ FUNDACJI JOANNY RADZIWIŁŁ „OPIEKUŃCZE SKRZYDŁA”

RUSZYŁA OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA CSR’OWA– WIELKI TALERZ FUNDACJI JOANNY RADZIWIŁŁ „OPIEKUŃCZE SKRZYDŁA”

Wraz z nowym rokiem szkolnym wystartował wspólny projekt firmy ABC Czepczyński oraz Fundacji Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze Skrzydła”. W ramach projektu zatytułowanego „ABC Ekonomii” będzie  przekazywana dzieciom wiedza na temat zarządzania pieniędzmi.

W trakcie tych spotkań dzieci zachęcane będą do działań prospołecznych i wsparcia programu „Wielki Talerz”, dzięki któremu zbierane są środki pieniężne na obiady dla podopiecznych Fundacji.

Ideą projektu łączącego obydwa programy jest pokazanie uczniom, że wspólne działanie może przełożyć się na realną, dużą pomoc i zapewnić  wsparcie innemu potrzebującemu dziecku. W ramach tej współpracy uczestnicy programu „ABC-Ekonomii” będą mogli przeprowadzić zbiórki pieniężne na rzecz programu „Wielki Talerz”, które w całości przekazywane będą bezpośrednio fundacji w celu opłacenia obiadów potrzebującym dzieciom. Licznik dokonywanych wpłat ze szkół w ramach projektu widoczny będzie na stronie internetowej programu www.wielkitalerz.pl.

Na co dzień Fundacja zapewnia wyżywienie potrzebującym dzieciom poprzez program „Wielki Talerz”. Koszt miesięcznych obiadów dla jednego dziecka to 96 zł. Firma ABC Czepczyński prowadząc autorski projekt „ABC-Ekonomii” zwiększa wiedzę oraz umiejętności dzieci i młodzieży w zagadnieniach dot. ekonomii, finansów oraz przedsiębiorczości. Tym samym promuje i wspiera swoimi działaniami fundacyjny program.

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

„Jesteśmy bardzo dumni, że nasz program „Wielki Talerz” będzie jednym z tematów podczas warsztatów „ABC-Ekonomii„ dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonana, że  uczestnicy tych spotkań nauczą się nie tylko jak gospodarować mądrze i z korzyścią własnym budżetem, ale przede wszystkim dowiedzą się jak można dzięki niewielkiemu zaangażowaniu tak bardzo pomóc innemu, potrzebującemu dziecku. To bardzo potrzebna lekcja, która mam nadzieję pozostanie z uczestnikami tego projektu na długie lata”. – powiedziała dr Joanna Radziwiłł, założycielka Fundacji Opiekuńcze Skrzydła.

Współpracę rozpoczęto od września 2018r. na okres jednego roku z możliwością jej przedłużenia w toku kolejnych lat. Zaplanowano działania pilotażowe w grupach przedszkolnych oraz szersze działania w klasach 1-3 szkół podstawowych. Patronat nad programem objęła Konfederacja Lewiatan oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski oraz w Poznaniu. Wśród partnerów programu znajdują się m.in.: Deloitte, Dr Irena Eris, FBN Poland. Pełna lista partnerów programu jest dostępna na stronie internetowej:
http://abc-ekonomii.edu.pl/#partnerzy

Za współpracę po stronie firmy ABC- Czepczyński z odpowiada Żaneta Kupczyk, specjalista ds. CSR, a po stronie Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła –  Katarzyna Ostrowska, koordynator ds. PR i marketingu

Informacje o programie „Wielki Talerz”

„Wielki Talerz to program prowadzony przez Fundację Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, który działa od 2008 roku. Jego głównym celem jest zagwarantowanie pysznych, zdrowych posiłków potrzebującym dzieciom. Programem objęte są dzieci w wieku od 7 do 19 lat. Dzieci i młodzież są mieszkańcami fundacyjnych dziennych domów. Fundacja zapewnia im codzienną opiekę obejmującą działania wychowawcze, edukacyjne, społeczne i kulturalne.  Fundacja dba, aby dzieci odnalazły poczucie bezpieczeństwa i zaakceptowały siebie. Poprzez codzienne obiady fundacja zapewnia to dzieciom, wraz z zapachem prawdziwego domu. Program zawiera: comiesięczne wsparcie w wysokości 96 zł finansujące obiady 1 dziecku przez cały miesiąc, naukę gospodarnego zarządzania jedzeniem, racjonalnych zakupów, przetwarzania jedzenia, zdrowego żywienia, przygotowywania wspólnych posiłków, celebracji jedzenia razem, slow food.

Więcej na temat programu „Wieli Talerz” : http://fundacjajoannyradziwill.pl/pl/chce-pomoc/wielki-talerz/

Reklama. Przejdź do sklepu↓

 


Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓