SŁONECZNY TREND, CZYLI KOLOR ŻÓŁTY W ROLI GŁÓWNEJ

Instytut Pantone podał 10 najmodniejszych kolorów na sezon wiosna lato 2016. Pantone to korporacja zajmująca się identyfikacją kolorów, która wydała już w zeszłym roku raport na temat barw, które będą modne w tym sezonie. W zestawieniu znalazło się 10 „uspakajających” barw inspirowanych sztuką. Zatem nie krzyczymy kolorem, wprost przeciwnie, mamy emanować spokojem i ciszą. Kolory te są raczej ,,przypalone” i ,,przygaszone” promieniami słońca. 
1

SŁONECZNY ODCIEŃ ŻÓŁTEGO

Jednym z nich jest kolor żółty a raczej odcień żółtego o nazwie BUTTERCUP.
Przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony.
Kto z nas nie lubi rysowanego kredką słońca na kartce papieru, żółciutkiego kurczątka lub przepięknego dużego słonecznika rosnącego w ogródku? Uwielbiamy słońce i skwar lata, a co za tym idzie i wakacje- to przecież charakterystyczny kolor lata. Idealnie się komponuje w przyrodzie i domowych aranżacjach oraz reklamie, gorzej to wygląda w modzie. Pytanie- dlaczego….?
PROBLEM…?
Gdzieś jest problem  z tym kolorem. Projektanci, modelki, gwiazdy i celebryci lansują tę barwę na pokazach i eventach. Mogło by się wydać, że wszyscy będziemy chodzić w żółtym, prawda jednak jest zupełnie inna. Patrząc na ulicę bardzo mało jest osób ubranych w ten kolor… może dlatego, że potrzeba trochę odwagi by go założyć. Poza tym faktycznie nie każdemu będzie dobrze w danym odcieniu żółtego. Wszystko będzie zależało jaką masz karnację i jakim typem urody jesteś.  Jeśli mało osób w nim chodzi, to jak go założymy, to na 100% będziemy widoczni z daleka. Ludzie maja pewną cechę, że nie lubią być z przodu, lepiej wtopić się w tłum i wyglądać jak wszyscy. Czy o to chodzi…? Ależ oczywiście, że nie!!!  Z tego własnie powodu zachęcam do chodzenia w kolorze żółtym. Sama osobiście posiadam w swojej garderobie ,,słoneczną” bluzkę i przy najbliższej okazji zrobię z nią stylizację.
Jeśli jednak nie będziecie mieć na tyle odwagi, by ubrać się w żółtą sukienkę lub żakiet i spodnie, to przynajmniej zainwestujcie w dodatki typu torebka, pasek, buty, okulary czy biżuteria.
PSYCHOLOGIA KOLORU. 
Kolor żółty symbolizuje mądrość, dobrze wpływa ja jasność myślenia, pobudza zainteresowania. Osoby, które go noszą są wesołe, optymistyczne i pewne siebie.
Z JAKIMI BARWAMI NOSIMY ŻÓŁTY?
Kolor ten idealnie komponuje się z czarnym, czerwonym, zielonym, pomarańczowym, brązowym, niebieskim oraz różowym.
INSPIRACJE OD ŚWIATOWYCH PROJEKTANTÓW.
01-gucci

GUCCI- Photo: Yannis Vlamos/ Indigital.tv

05-proenza-schouler

Proenza Schouler. Photo: Monica Feudi / Indigital.tv

07-moschino

Moschino. Photo: Yannis Vlamos/ Indigital.tv

08-valentino

Valentino. Photo: Yannis Vlamos/ Indigital.tv

11-sies-marjan

Sies Marjan. Photo: Courtesy of Sies Marjan

13-sonia-rykiel

Sonia Rykiel. Photo: Kim Weston Arnold / Indigital.tv

15-roberto-cavalli

Roberto Cavalli. Photo: Kim Weston Arnold / Indigital.tv