SŁOWIAŃSKI JEDWAB-TRZY KOLORY

Zgodnie z przyjętą już tradycją w ostatni piątek miesiąca 27 września 2019 roku o godz. 18 00 w Centrum Nauki i Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprezentowana zostanie nowa odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk „Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory”.


W tym roku len będzie zaprezentowany w trzech odsłonach koloru i temperamentu, jak zwykle przy udziale energetycznej muzyki i ciekawej choreografii. W tym roku pokaz główny również zostanie wzbogacony o prezentację ożywionej odzieży recyklingowej zaprojektowanej przez Esterę Grabarczyk. Dodatkową atrakcją będzie pokaz prac projektantki odbiegający od lnu, a mianowicie obrazów i biżuterii, nawiązujących tematycznie do głównego nurtu. Co roku wydawany był katalog z prezentacją danej kolekcji .Z radością informujemy iż w roku 2019 została wydana książka ,,.Ja i Słowianki Jedwab”. Książka jest prezentacją najnowszych prac Estery Grabarczyk oraz zbiorem wypowiedzi modelek z najnowszej kolekcji oraz osób współtworzących projekt od jego początków, które sięgają 2014 r. Premiera w dniu pokazu 27-09-2019 w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Prezentowana prace są praktycznie w pojedynczych egzemplarzach. Ale to co je wyróżnia to drobinka  artystycznych fantazji i miłości, które Estera wkłada  w każdą z tych prac. 'Każda kolekcja ma coś ze mnie, z tego co przeżyłam, co zobaczyłam, co mnie zafascynowało jako człowieka i kobietę. Moje prace są dla każdej zwykłej i każdej wyjątkowej kobiety, ponieważ każda z nas jest niezwykła i zwykła zarazem. Każda z nas ma swoje obowiązki i zmagania, ale również fantazje i pragnienia. To wszystko przekazują moje prace’

   Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy i współpracy instytucji kulturalnych, firm, osób prywatnych oraz mediów. To właśnie  dzięki ich zaangażowaniu powstaje projekt który z roku na rok zdobywa popularność .To projekt dzięki któremu powstała fundacja ,,Uszyj swoje marzenia ”

  Tegoroczny pokaz objęty jest limitem miejsc biletowanych, których rezerwacji i zakupu dokonać można na stronie WOK bilety.wok.walbrzych.pl.

Materiały prasowe

Patronat medialny nad wydarzeniem