SŁOWIAŃSKI ,,JEDWAB ”

SŁOWIAŃSKI ,,JEDWAB ”

„Bal Manekinów” to kolejna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk  o jakże wymownej nazwie „Słowiański Jedwab”. Idea tego artystycznego melanżu mody, muzyki i teatru zrodziła się kilka lat temu podczas poszukiwania przez Esterę formy wyrazu dla pomysłów, które rodziły się w jej kolorowej głowie.

Estera – fascynująca się recyklingiem i ożywianiem materii w nowej odsłonie, postanowiła pokazać światu swoją pasję poprzez len – materiał będący jednym z zapomnianych skarbów Dolnego Śląska.

Tak od roku 2014 rok po roku powstawały projekty o znaczących tytułach „Maki”, „Cztery Pory Roku”, „Żywioły Ziemi”, „Gothic i Rock”  i obecnie prezentowany „Bal Manekinów”. Każda z tych odsłon ma wspólny mianownik – życie człowieka oraz len czyli Słowiański Jedwab. W kolejnych latach do projektu dołączali i zapraszani byli ludzie kochający sztukę w każdej jej odsłonie: mody, muzyki, tańca czy teatru.

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

W latach 2014-2017 współorganizatorka i skrzypaczka Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska, nadawała muzyczny ton temu wydarzeniu artystycznemu, a wspaniała tancerka Krystyna Mazurówna energetyzowała widzów swoim tańcem, prezentując jednocześnie fantastyczne kreacje projektantki Estery Grabarczyk. Po ostatnich sukcesach kolekcji  z ubiegłego roku „Słowiański jedwab, len w odsłonie Gothic i Rock” zaprezentowanym na Fashion Day  we Wrocławiu i Krakowie, tegoroczny pokaz wzbogacony zostanie o prezentację dodatkowych projektów, a mianowicie nową odsłonę recyklingu, którego autorką również jest Estera Grabarczyk, a nawiązującą do pokazu głównego „Balu Manekinów”, pokazem premierowym Andrzeja Grabarczyka – męska odzież lniana, oraz występem cudownej kobiety i tancerki Krystyny Mazurówny. Jak każdy sukces ten również jest efektem ciężkiej pracy wielu ludzi, ale przede wszystkim Estery i jej męża Andrzeja, który swoją miłość do żony przelewa w układy choreograficzne opracowywane dla modelek prezentujących poszczególne kolekcje. Modelki zaś, to również skarby Dolnego Śląska i to (nie)zapomniane, ponieważ są to kobiety, które żyją wśród nas i na co dzień  pracują, studiują, wychowują dzieci. Prowadzą zwykłe życie, czerpiąc jednak niezwykłą radość z poszukiwania swojej drogi,otwierania się na świat i budowania swojego świadomego miejsca w życiu.

„Bal Manekinów” to historia ludzi bez względu na płeć, wiek, rasę czy miejsce zamieszkania. To historia uwiązania, zniewolenia, zamknięcia w schematach które narzuca nam życie, to próba walki i wyzwolenia się z tych schematów, by sięgać po swoje marzenia. To odwieczna walka ze światem, który chce nas zamknąć w wyznaczonych ramach i naszym ludzkim pragnieniem wyrażania siebie. Zwycięstwo czy porażka to wynik siły naszych marzeń, które są życiową energią każdego człowieka.

Organizatorami tegorcznej edycji są Estera i Andrzej Grabarczyk,Wałbrzyski Ośrodek Kultury ,Stara Kopalnia-Centrum Nauki I Sztuki

Wstęp -zaproszenia 28-09-2018 godz. 19 .Pokaz porzedi wystawa autorstwa Estery Grabarczyk o jakże wymownym tytule ,,Maski ”

Wydarzenie które będziecie panńwo mieli okazje oglądac było możliwe do zrealizowania dzięki wspaniałym osobom

pomysł i organizacja  Estera i Andrzej Grabarczyk

Współorganizator  Wałbrzyski Ośrodek Kultury

http://www.wok.walbrzych.pl/web/ oraz  https://starakopalnia.pl

 

Sponsorzy 

https://swiatlnu.pl/pl/

,http://paktbhp.pl

          Patron honorowy  Poseł Na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska

   Partner strategiczny

http://jacqueline.com.pl,

www.karczmagorlaska.com

https://www.um.walbrzych.pl,http://www.fotogudi.pl

http://mazowiecka3.depilconcept.pl,

http://mjkomputer.com.pl

http://www.fotogudi.pl

Piekarnia Maria Dziećmorowice

 

Partner

http://logo.walbrzych.pl,

http://jk-perfekcja.pl ,

https://poddwiemalipami.eatbu.com/?lang=pl

http://www.petraconsulting.pl

www.ubezpieczeniawałbrzych.pl

Grupa Ognia Impuls

UL-KA

Weronika Czuba fryzjer styl

Sekrety Urody Judyta Żołnieruk-Golonka

Psi Fryz-Wałbrzych

Faurecia Wałbrzych-Jachimowicza 5

Mademoiselle Studio Urody-Dziećmorowice

Katarzyna Borgosz

Kzrysztof Światowy-Ambrozja

 

Media

http://fashion-and-style.pl

https://feszyn.com

http://planetainspiracji.pl

http://naszbiznes24.pl

http://modaija.pl

http://www.ikmag.pl

http://www.swiatelit.com.pl

http://woman-news.pl

http://vitwoman.pl

http://kobietoteka.pl

http://emagma.pl

PATRONAT MEDIALNY

Materiały prasowe

Reklama. Przejdź do sklepu↓

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓