SPEKTAKULARNY SUKCES ALICJI WĘGORZEWSKIEJ. WARSZAWA W OBJĘCIACH NAJDOSKONALSZYCH WYKONAŃ PARTYTUR MOZARTA

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska- Whiskerd 6 lipca zaprosiła do Teatru Polskiego, gdzie odbyła się już 29 Gala Finałowa Festiwalu Mozartowskiego.

To była wspaniała przygoda, w świecie klasycznej i poważnej muzyki, a to oczywiście za sprawą Mozarta i tzw. „wysokiej sztuki”. Wysłuchaliśmy arii operowych, które przeniosły nas w świat czystej, głębokiej miłości, szczęścia i radości oraz romansów, zazdrości, intryg kochanków i łez. Bez tych właśnie emocji świat byłby nudny i nijaki, to one nadają sens naszemu życiu. Były też chwile, gdy zamykając oczy, wyobraźnia przenosiła nas hen wysoko, wysoko… Moglibyśmy latać jak ptaki w obłokach, spoglądając oczami wyobraźni na wierzchołki gór, drzew, jeziora i łąki, na ochoczo bawiące się dzieci lub kłócącą się parę zakochanych. Kiedy tak wsłuchiwaliśmy się w tą piękną muzykę, pojawiały się emocje, które wywoływały dreszcz oraz ciarki na plecach i dłoniach. Było romantycznie i wzruszająco.

NA SCENIE WYSTĄPILI: Sylwia Olszyńska- sopran, Marta Wryk- mezzosopran, Francesco Fernandez Rueda- tenor, Benoit Arnould- baryton, Olga Pashchenko- fortepian oraz Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej, dyrygent- Alexis Kossenko.

PODCZAS KONCERTU WYSŁUCHALIŚMY M.IN:

  1. Don Giovanni. Orkiestra- Ouverture
  2. Die Zauberflóte. Christian Senn- Aria (Papageno) „Der Vogelfauger bin ich ja”, Sylwia Olszyńska. Francisco Ferandez Rueda, Christian Senn- „Terzetto „Du feines Taubchen”
  3. Le nozze di Figaro- Marta Wryk, Aria (Cherubino) „Voi che sapete”
  4. Die Zauberflóte, Francisco Fernandez Rueda- Aria (Tamiso) „Dies Bildnis ist bezaubernd schón”
  5. Piano concerto K.491, Olga Pashchenko- Ist movement (Allegro)
  6. Cosi fan tutte, Sylwia Olszyńska, Marta Wryk, Christian Senn- Terzetto „Soave sia il Vento”
  7. I wiele innych pięknych arii….

Galę fenomenalnie poprowadziła Alicja Węgorzewska- Whiskerd wraz z Marcinem Cejrowskim, który rewelacyjnie wcielił się w rolę Mozarta.

Mistrzowscy prowadzący, realizatorzy koncertu, artyści, wszyscy pracownicy oraz współpracownicy Warszawskiej Opery Kameralnej, genialnie przenieśli nas w barwny świat partytur Wolfganga Amadeusa Mozarta. Dosłownie czuło się jego duchową obecność. Nie tylko podczas gali finałowej, a także w trakcie wszystkich czterdziestu dwóch wydarzeń tego wspaniałego festiwalu. Czy to przed Teatrem Polskim, Operą Kameralną, Zamkiem Królewskim czy kościołami, tłumy wielbicieli w każdym wieku oraz kolejki. Wspaniałe nowe inscenizacje m. in. Czarodziejskiego Fletu, Wesela Figara, Idomeneusza, króla Krety.

Ten 29.Festiwal Mozartowski na pewno zapisze się w historii jako jeden z najbarwniejszych dotychczasowych festiwali na cześć tego znakomitego, ponadczasowego twórcy.

Za piękne kostiumy na galę finałową była odpowiedzialna polska projektantka mody Dorota Goldpoint

Na finałowej gali nie zabrakło gwiazd i celebrytów, ikon polskiej kultury i sztuki, redaktorów magazynów, projektantów mody, gwiazd i celebrytów którzy kochają operę i muzykę poważną: Liroy, Monika Zamachowska, Dorota Goldpoint, Krzysztof Break Szaradowski, Alicja Resich Modlińska, Barbara Kurdej- Szatan, Emilia Krakowska, Aldona Orman, Eliza Gwiazda, Alicja Majewska, Gabriel Seweryn, Marek Kaliszuk, Katarzyna Rędaszka, Irina Małek, Emilia Wróbel i inni…

Fot. Paweł Wodzyński, Bartek Krupa, Jarosław Budzyński dla Warszawskiej Opery Kameralnej oraz dodatkowo Jarosław Malinowski – Kulturalnipl https://www.facebook.com/kulturalnipl/ i Łukasz Kostrzewski – Telewizja ATV https://www.facebook.com/telewizjaatv/ .Zamieszczone za zgodą Warszawska Opera Kameralna https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna/

Dziękujemy