SPÓDNICA OŁÓWKOWA.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI-
  MINIONEGO WIEKU. 
 
Hej kochani.
Czas mojego urlopu właśnie się zakończył a teraz z nową siłą i energią biorę się do pracy.
Inspiracją do stworzenia mojej dzisiejszej stylizacja stała się MARILYN MONROE. Kilka słów o niej samej. Marilyn Monroe, właściwie Norma Jeane Mortenson, Norma Jeane Baker- amerykańska modelka i aktorka filmowa, gwiazda filmowa, legenda światowego kina lat 50 i 60 XX wieku. Urodzona 1 czerwca 1926 r. w USA, zmarła 5 sierpnia 1962 r. Była niezbyt wysoka, bo liczyła sobie tylko 166 cm. Była
nie tylko gwiazdą ale również symbolem seksu i kobiecości. Ubierała się tak aby podkreślić swoją figurę i kształty.  Marilyn Miała miała figurę klepsydry, więc to co proporcjonalne, to jest idealne.  Często można zobaczyć ją na zdjęciach w ołówkowej spódnicy, która pięknie się na niej prezentowała podkreślając jej kształty. Spódnica ołówkowa wyszczuplą sylwetkę i podkreśla talię, najlepiej połączyć ją ze szpilkami i elegancką koszulą.
Pierwsze modele spódnicy ołówkowej powstały przed I wojną światową, jednak ich współczesną formę rozpowszechnił w latach 40 XX wieku CHRISTIAN DIOR. W minionym wieku gwiazdy, które nosiły spódnicę ołówkową i najbardziej ją pokochały, to: Marilyn Monroe i Sophia Loren. Fason spódnicy uniwersalny i ponadczasowy, bo do dzisiejszego dnia wiele kobiet uwielbia ją. Noszą ją m.in.

Victoria Beckham, Kate Middleton, Jennfer Lopez, a z polskich gwiazd: Joanna Horodyńska, Małgorzata Kożuchowska czy Aleksandra Kisio.

Spódnica tej długości właśnie przeżywa swój renesans. W nadchodzącym sezonie jesienno- zimowym to będzie must have. Musisz ją mieć w swojej szafie, jeśli chcesz być modna i na czasie.
Ja, do swojej stylizacji założyłam ;

1. Spódnicę, którą znalazłam w sklepie- TWÓJ STYL www.facebook.com/pages/TWÓJ-STYL/207368049411992?fref=ts  marki RIVER ISLAND:  .www.riverisland.com

2. Koszulę marki PULL& BEAR: www.pullandbear.com/‎.
3. Torebka- H&M: www.hm.com/pl
4. Bardzo modne skórzane szpilki w kolorze nude- marki: SOLO FEMME.;/www.solofemme.pl/
5. Biżuteria- tylko perłowe bransoletki. 
INSPIRACJA: