SPODNIE DZWONY.

SPODNIE DZWONY.
 
Dzwony od jakiegoś czasu mocno się zadomowiły na sklepowych półkach i śmiało można powiedzieć, że to gorący trend tego i przyszłego sezonu. 

Jeśli jesteście ciekawi jaki był ich początek i skąd przywędrowały do nas, to zapraszam do lektury.

4 (1)KRÓTKA HISTORIA.

Spodnie dzwony wywodzą się ze stylu militarnego, czyli wojskowego.
Dzwonami nazywamy rodzaj spodni o nogawkach rozszerzających się od kolan ku dołowi. Pierwsze informacje  na temat dzwonów pochodzą z XIX wieku i były noszone przez żołnierzy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Dla większości jednak  z nas kojarzą się z latami 60 i 70 ubiegłego stulecia.

W tamtym czasie to przede wszystkim hipisi , czyli tzw. „dzieci kwiaty” rozpowszechniły spodnie dzwony. Najbardziej znanymi przedstawicielami tamtego okresu to zespół ABBA, Sonny&Cher oraz piosenkarz  Jimi Hendrix.
Spodnie dzwony bardzo chętnie nosili zarówno mężczyźni jak i kobiety. W latach 60 i 70 mężczyźni chętnie nosili poliestrowe spodnie dzwony, łączyli je z kolorowymi marynarkami i etnicznymi koszulami. Panie natomiast wybierały wersję z wysokim stanem i zakładały do spodni obcisłe koszulki. Poprzez strój wyrażali siebie, walczyli o wolność i swobodę, buntowali się przeciw prowadzonej przez USA wojnie w Wietnamie.
W latach 90 spodnie dzwony przeszły do historii, stały się natomiast inspiracją do powstania nowego rodzaju spodni o nazwie „boot-cut”.

z656272738ad52c_500x643

WIELKI POWRÓT DZWONÓW.

W modzie nic nie trwa wiecznie i od kilku sezonów projektanci notorycznie poszerzają nogawki spodni. Stella McCartney, Celine czy Michael Kors a w tym momencie każdy projektant liczący się w branży ma w swojej kolekcji spodnie dzwony lub szerokie spodnie zwane  „boot-cut”.
Celebrycj, gwiazdy i modelki bardzo pokochały dzwony. Obserwując je na różnych eventach i imprezach najlepiej w spodniach dzwonach prezentuje się Ania Rusowicz, Patrycja Markowska, Anja Rubik.

JAK NOSIĆ DZWONY?

Dzwony to spodnie, których góra się dopasowana i zgrabnie opina biodra i pupę, nogawki natomiast rozszerzają się od kolan w dół. Jeśli posiadają wysoki stan, pomogą ukryć wydatny brzuszek i optycznie wydłużą Ci nogi, ponieważ ten rodzaj spodni powinien sięgać do samej ziemi zakrywając buty. Idealne buty do nich, to koturny i platforma. Ten rodzaj spodni wyrównuje proporcję bioder, pupy i ud.

MOJA PROPOZYCJA STYLIZACJI.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15