STUDIO MATYLDA MARIOLA TURBIARZ

STUDIO MATYLDA MARIOLA TURBIARZ
 
Mariola Turbiarz jest projektantką pochodzącą z Polski, ale na co dzień pracującą w Szwecji. Ubrania projektuje od 15 lat, a pierwszą autorską kolekcję pokazała w 2001 r. podczas ogólnopolskiego konkursu dla projektantów mody.
Projektantka tworzy zarówno kolekcje damskie, jak i męskie. Kolekcja dla pań to dwie linie. Pierwsza, ready to wear, to niebanalne połączenie swobody ze stylem grunge, a niekiedy również boho. Druga linia to suknie wieczorowe i ślubne, w których dominuje klasyka połączona z glamour.
 
mariola turbiarz4
 
W tym roku Mariola Turbiarz stworzyła pierwszą kolekcję męską w stylu unisex, bo projekty, które szyła dla swojego męża, stylisty fryzur Adama Turbiarza, cieszyły się

dużym zainteresowaniem.
Kreacje tworzone przez projektantkę są adresowane do kobiet z charakterem, które lubią bawić się modą, cenią sobie niepowtarzalne fasony, niebanalne zestawienia oraz wygodę. Cieszą się powodzeniem wśród kobiet w każdym wieku. Krótkie serie powodują, że szczególnie cenią je sobie panie, które lubią wyróżniać się z tłumu.
Prywatnie projektantka jest żoną stylisty fryzur, z którym realizuje wiele wspólnych projektów. Jest też mamą czterech synów w wieku od 2. do 22. lat. Od pięciu lat mieszka i pracuje w Szwecji, gdzie odnalazła swoje miejsce na ziemi. Szycie pasjonowało ją od dziecka, a pasją zaraziła ją mama, z zawodu nauczycielka, a z zamiłowania krawcowa. Projektantka ukończył technikum odzieżowe, a następnie studia historyczne.
Niedawno projektantka otrzymała statuetkę „Odkrycie Roku” w konkursie Bestsellery Roku  magazynu Imperium Kobiet oraz nagrodę internautów i czytelników magazynu dla najlepszego projektanta.
W malowniczym porcie morskim Malmö prowadzi atelier Studio Matylda, a jej kreacje można również kupić w warszawskim Fou Bazzar.
Strona www: studiomatylda.eu
 
IMG_7765
mariola turbiarz2
mariola turbiarz5
mariola turbiarz6
mariolatrbiarz7
mariolaturbiarz1
mariolaturbiarz3
mariolaturbiarz8