SZAFIR- PIĘKNY ODCIEŃ NIEBIESKIEGO

Szafir to niezwykle szlachetny kolor, jest bardzo elegancki, dodaje naszej stylizacji powagi i klasy. Nieważne czy jesteś blondynką, brunetką czy rudą, szafirowy odcień niebieskiego pasuje praktycznie do każdego rodzaju urody!

PORADY STYLISTKI

Szafirowy kolor bardzo często pojawia się w kolekcjach jesienno-zimowych w postaci kurtek, futer, dwurzędowych płaszczy, w czapkach i szalikach. Kolor ten również zachwyca w klasycznych garniturach, w których będziemy prezentować się w pracy lub na wieczornym eleganckim wyjściu. Szafir również wspaniale prezentuje się na długiej sukni, szerokich spodniach lub spódnicy.

Szafir z czernią oraz bielą stworzy bardzo klasyczną kompozycję, idealną do zestawów tworzonych z myślą o pracy. Szafirowy może zastąpić również czerń w wieczorowych stylizacjach. 

PSYCHOLOGIA KOLORU

Psychologia koloru natomiast mówi o tym, że jest to kolor zaufania, działa działa niezwykle kojąco, poprawia koncentrację. Barwa ta przywodzi na myśl spokój, stabilność, sukces, pewność, lojalność i bezpieczeństwo — dlatego tak wiele firm używa tego koloru. W pracy ubierając się w ten kolor wyglądamy na profesjonalne i wiarygodne. Niebieski jest także symbolem przyjaźni.

SZAFIR ŁĄCZYMY Z…

Kolor szafirowy pięknie łączy się z kolorem czarnym, złotym, malinowym, musztardowym, zielonym, beżowym, kremowym, pomarańczowym, białym, brązowym, czerwonym. Kolory mają ze sobą kontrastować, wtedy najlepiej się prezentują. Fajnie też jest zainwestować w dodatki: kolczyki, pierścionki, opaski do włosów, torebki, paski czy buty, to one podkręcą charakter spokojnej stylizacji.

STYLIZACJA- INSPIRACJA 😉

Numerem jeden w całej stylizacji jest oczywiście szafirowy gruby sweter 🙂 Do sweterka dobrałam spódniczkę mini w kolorze nude, ciężkie buty na koturnie również w tym samym kolorze, dzięki temu zabiegowi, dodałam sobie kilka centymetrów wzrostu. W tym samym odcieniu co spódnica i buty dobrałam zamiast torebki mały plecak. Dodatkową barwą, którą dobrałam do stylizacji jest kolor płaszcza, nadal jest odcień niebieskiego. Kolor jest zdecydowanie dużo jaśniejszy, dzięki temu szafir w całej stylizacji gra „pierwsze skrzypce”

Podsyłam do wglądu mają starą stylizację- rok 2014. Zobaczcie jak kiedyś się prezentowałam w tym kolorze 🙂 http://fashionstyle.blog/2014/09/23/szafir/

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Fot. Wojtek

Szafir to jeden z najmodniejszych kolorów na jesień zimę 2022/23 🙂