SZEROKIE RAMIONA- TREND 2018

SZEROKIE RAMIONA- TREND 2018

W tym sezonie mamy wielki powrót szalonych lat 90. W tamtych czasach kobiety trochę straciły ze swojej kobiecości na rzecz szerokich ramion.

Sylwetka za pomocą dodatkowych poduszek wszywanych w żakiety i marynarki miały na celu przypominać trochę męską figurę. Miało to się oczywiście kojarzyć się z siłą i władzą. Panie zaczęły robić kariery zawodowe, co oznaczało, że chciały być  niezależne od mężczyzn.

POWRÓT W SZALONE LATA ’90

Takim wielkim przykładem był serial z tamtych lat „Dynastia”. Najbardziej popularne aktorki to Linda Evans i Joan Collins i ich niezapomniane kreacje.  Rodzinnie wszyscy zasiadaliśmy przed telewizorem i oglądaliśmy serialowe bogactwo i przepych ale i zarazem intrygi i zdrady. Dzięki temu film był ciekawy, a my nie mogliśmy się doczekać jak dwie piękne kobiety: żona i była żona walczą o jednego mężczyznę. Nie tylko chodziło o jego miłość ale również o jego pieniądze, a co idzie w parze, oczywiście o władze.

Źródło zdjęć: TUTAJ

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

Będąc nastolatką w tamtym czasie oczywiście dla mnie najważniejszym serialem był Beverly Hills 90210. Luke Pery czy Jason Priestley, to była moja platoniczna miłość. Byłam wtedy niestabilna emocjonalnie 😉 więc raz w jednym, raz w drugim się podkochiwałam 😉 Obowiązkowo o godzinie chyba 18 w sobotę przed wyjściem na moje pierwsze dyskoteki, siadałam i oglądałam dalsze losy moich ulubionych bohaterów. Ich perypetie, rozterki,pierwsze spotkania i miłości oraz relacje między rówieśnikami, w jakiś sposób uczyliśmy się od nich wszystkiego. Oczywiście później chcieliśmy, aby w naszym życiu, było podobnie jak w ich.

Źródło zdjęć: TUTAJ

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

AKTUALNE TRENDY I INSPIRACJE LATAMI ’90

Dzisiaj wielu projektantów i domów mody inspiruje się trendami z tamtego okresu. Przybliżę sylwetki modelek z pokazów mody- zoom na szerokie ramiona.

Źródło zdjęć: TUTAJ 

Autor tekstu Fashion and STYLE Emilia Wróbel

Reklama. Przejdź do sklepu↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓
Reklama. Przejdź do sklepu↑↓