SZTRUKS- WIELKI POWRÓT W LATA ’70 I HIT 2019

SZTRUKS- WIELKI POWRÓT W LATA ’70  I HIT 2019

Sztruks to bawełniana wszechstronna tkanina w szerokie i drobne prążki, która jest miła w dotyku. W latach ’70 ubiegłego stulecia do jego popularyzacji przyczyniła się między innymi znana aktorka Brigitte Bardot.

Od niedawna projektanci znowu zaczęli na nowo szyć i projektować, dlatego sztruks tego roku będzie przeżywał wielki „come back”. Pojawił się już w jesiennych kolekcjach ale bardzo nie śmiało, teraz to będzie hit roku 2019, najczęściej będziemy go nosić jesienią, zimą i wczesną wiosną.

TROCHĘ HISTORII

Sztruks nazywany jest biedniejszym kuzynem aksamitu oraz jest dużą konkurencją dla jeansu. Tkanina ta powstała w  XVIII wieku i szyto z niej przede wszystkim odzież roboczą. Dopiero w latach 50 XX wieku francuscy studenci Ivy League zaczęli się nim na nowo interesować i w ten sposób powrócił do łask i na wybieg.

PORADY

Sztruksu w kolekcjach wieczorowych niestety nie nosimy, za to idealnie sprawdza się na wszystkich innych okazjach. W butikach i sieciówkach znajdziemy uszyte ze sztruksu kombinezony, marynarki, płaszcze, kurtki, spodnie, spódnice, sukienki oraz dodatki, np. torebki i plecaki.

Musimy pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, że sztruks nie jest dla każdego. Tak jak w płaszczach raczej nie będzie przeszkadzał nikomu, tak w pozostałych częściach garderoby będzie poszerzał i pogrubiał. Będzie to zależało od sylwetki jaką posiadamy oraz od grubości prążków na tkaninie.

Sztruks pasuje praktycznie do wszystkiego ale najładniejsze połączenie właśnie będzie z nim samym, czyli ze sztruksem.  Pięknie będzie się prezentował również z klasyczną białą koszulą, ciepłym golfem , bawełnianymi swetrami, butami sportowymi, botkami lub szpilkami. To jeden z wielu trendów na 2019 rok.

MOJA PROPOZYCJA JESIENNEJ STYLIZACJI SZTRUKSOWA BEŻOWA MINI I PŁASZCZ W KOLORZE WINA- czytaj TUTAJ

INSPIRACJE- ŹRÓDŁO INSTAGRAM