TO JUŻ W TEN WEEKEND JAZZ ART FASHION FESTIVAL 2018!

TO JUŻ W TEN WEEKEND JAZZ ART FASHION FESTIVAL 2018!

Ostatnia noc tego lata upłynie pod znakiem Jazz Art Fashion Festival 2018. Zapraszamy na wyjątkowy festiwal święto koneserów muzyki, mody i sztuki. 22 września 2018 Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach zmieni się na niemal całą dobę w tętniące życiem miejsce spotkań. Wydarzenie zgromadzi ponad 40 wystawców, najlepszych panelistów, muzyków i projektantów. Będzie to święto nie tylko koneserów sztuki, ale też dobrej kuchni. O zaspokojenie głodu uczestników zadbają kucharze starannie wyselekcjonowanych foodtrucków.

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑

PROGRAM WYDARZENIA

11.00 – 18.00 Start wydarzenia. Dostęp do:

– strefy Art&Design: ponad 40 Pop up stores

– strefa Be Art by Dagma Art.

– strefa Chill Out by Woseba

– strefa Networkingu

13.45 – 14.00 Scena Art&Design – support zespołu BIG BAND
14.00 – 14.50 Scena Art&Design  – Panel Design (Dawid Korzekwa, Oskar Zięta)
14.50 – 15.00 Scena Art&Design – support zespołu BIG BAND

 

15.00 – 15.50 Scena Art&Design  – Panel Muzyka (Ireneusz i Kinga Głyk; Kasia i Joanna Moś)

 

15.50 – 16.00 Scena Art&Design – support zespołu BIG BAND

 

16.00 – 16.50 Scena Art&Design  – Panel Fashion (Natasha Pavluchenko, Michał Łojewski)
16.50 – 17.00 Scena Art&Design – support zespołu BIG BAND

 

18.00 – 20.00 Przerwa techniczna

JAFF Night:

 

20.00 Otwarcie bram + sprzedaż biletów

 

20.00 – 24.00 – Scena Art&Design

– Strefa Art&Design: ponad 40 Pop up stores, wystawcy sztuki użytkowej

– Strefa Be Art By Dagma Art.

– Spotkanie z artystami

 

 

20.45 – 21.15 – Otwarcie strefy VIP

– Scena Premium Night – BIG BAND

21.15 – 21.30 – Oficjalne rozpoczęcie (Małgorzata Domagalik, Piotr Chodak, Szymon Pieczyński)

– Zapowiedź programu i aukcji

21.30 – 22.15 Koncert Patrycji Zarychty + goście Wojciech Myrczek
22.15 – 22.30 Aukcja I część (Prowadzący: Girl little boy, Jan Oslislo)
22.30 – 23.00 Strefa Fashion&Fashion Show
23.00 – 23.15 Aukcja II część (Prowadzący: Natasha Pavluchenko, Julia Oleś)
23.15 – 24.00 Koncert Audiofeels
24.00 Aukcja III część (Prowadzący: Audiofeels, Jan Oslislo, Małgorzata Domagalik)

FINAŁ

24.15 AFTERPARTY by SARP

 

AUKCJA CHARYTATYWNA

Podczas Jazz Art Fashion Festival 2018 odbędzie się  AUKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ FUNDACJI JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO– „LUDZKI GEST”.

W tym roku kwesta ma dwa cele:

1) Zakup wózka dla Juli Cicheckiej z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem

Julia w ciągu ostatnich 5 lat przeszła kilkanaście operacji nóg i kręgosłupa – cierpi na porażenie dziecięce. Nie chodzi, jej kręgosłup wykrzywia się w zastraszającym tempie. Julia zbiera na wózek inwalidzki. Do zakupu potrzebne jest 38 750 zł.

2) Zakup protezy i wsparcie dla Oliwii Bąk z Katowic

Oliwia to dwudziestoletnia mieszkanka Katowic. Cierpi na rzadką chorobę – malformację naczyń krwionośnych. 27.08 przeszła amputację lewej nogi, teraz potrzebuje dopasowanej protezy, której koszt wynosi 200.000 zł wraz z rehabilitacją, w której chcielibyśmy ją wesprzeć.

ARTYŚCI NA FESTIVALU 2018

POKAZ MODY NATASHY PAVLUCHENKO

Projektantka, ilustratorka, designerka, która od 13 lat tworzy najwyższej klasy modę w swoim atelier w Bielsku Białej. Swoją przygodę z modą rozpoczęła w wieku 17 lat, przejmując krawiecki talent i pasję od swojego pradziadka, który jeszcze przed pierwszą wojną światową prowadził swoją pracownię na warszawskiej starówce. W ten sposób zrodziła się historia pełna miłości do mody.

Wyczucie, zaangażowanie, pasja, indywidualizm – to cechy, którymi projektantka kieruje się przy swojej pracy, i z którymi podchodzi do potrzeb i gustów swoich klientów. W zaciszu butiku, który stanowi połączenie pracowni projektowej oraz galerii, przy filiżance pysznej kawy oraz otoczeniu najnowszej kolekcji realizuje kolejne projekty. Przenoszone z papieru na tkaninę, stają się odbiciem zadowolonych klientów w lustrze przymierzalni.

www.natashapavluchenko.pl

 

  1. Audiofeels

AudioFeels to grupa, wykonująca muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Zespół został stworzony w 2007 roku przez wychowanków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staranna edukacja pozwoliła na podjęcie ambitnego zadania – stworzenia wyjątkowego, nowoczesnego brzmienia daleko wykraczającego poza chóralną tradycję.

Uznanie wśród kilkumilionowej publiczności zyskali występując na scenie popularnego programu „Mam talent”, gdzie dotarli do finału i zdobyli trzecie miejsce.

Już w październiku 2009 roku ukazał się pierwszy studyjny album AudioFeels – „Uncovered”. Płyta zawierająca covery takich artystów jak między innymi Simon & Garfunkel, Red Hot Chili Peppers, Sting czy Metallica.

Talent zespołu i niebanalne aranżacje zostały docenione także w Nowym Jorku podczas konkursu Harmony Sweepstakes A Cappella Festival grupa zdobyła pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.

W dalszym etapie zespół został zaproszony na koncerty do Francji, Austrii, Monaco, Rosji.

 

  1. Patrycja Zarychta

Patrycja Zarychta – wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Co więcej, wykładała w klasie wokalnej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Jazz i Muzyka Rozrywkowa.

Współpracowała m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Piotrem Żaczkiem, Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Fedkowiczem, Femi Temowo, Leszkiem Możdzerem.  Miała też zaszczyt wystepowac przed Marcusem Millerem.  Szkoliła swój głos pod czujnym okiem wybitnych pedagogów m.in. Eli Zapendowskiej,  Kuby Badacha czy Mary Ann Kehler.
Na swoim koncie ma wiele nagród na konkursach i festiwalach ogólnopolskich oraz udział w 7 i 11 edycji Must Be The Music.  Występowała na największych festiwalach Jazzowych w Polsce, m.in. Warsaw Summer Jazz Days oraz Jazz Jamboree (2016). 19-go maja ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „SZCZĘŚCIE”, nad którym pracowała razem z Michałem Urbaniakiem oraz Markiem Pędziwiatrem.

 

  1. Fundacja Ludzki Gest Kuby Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski (fundator) i Małgorzata Domagalik (prezes Fundacji) razem ze swoimi przyjaciółmi działają na rzecz dzieci i młodzieży, którzy potrzebują pomocy.

Głównym celem Fundacji jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, poprzez wspieranie ich rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem kultury fizycznej. Fundacja – organizując turnieje sportowe, koncerty charytatywne, itp., zbierając w ten sposób fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi. Grono przyjaciół Fundacji, którzy bezinteresownie wspomagają ją w tych działaniach powiększa się z każdym miesiącem. Na imprezach organizowanych przez Fundacje koncertowali, m.in. Kamil Bednarek, Zbigniew Wodecki, O.S.T.R, Kabaret Paranienormalni.

Logo fundacji, symbolizujące radość życia, wolę walki o siebie i o własne marzenia, zostało zaprojektowane przez wybitnego polskiego grafika – Andrzeja Pągowskiego.

 

  1. Dawid Korzekwa

Projektant graficzny; doktor habilitowany sztuk plastycznych, profesor w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007); Biegły sądowy z zakresu projektowania graficznego i praw autorskich; Stypendysta Ministra Kultury (2005); Dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); Dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie (2008-2014); Dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn (od 2013); Komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009); Członek Rady Programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie (od 2013); Odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi (2015); Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.

  1. Jan Osislo

Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z zakresu redakcji tekstów na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował m.in. dla Instytucji Filmowej Silesia-Film, Instytucji Kultury Ars Cameralis biorąc udział w organizacji festiwali, projektów krajowych oraz międzynarodowych. Od 2005 roku pracuje w radiu eM, w którym tworzył takie programy jak Poranny Kwadrans z Klasyką, Barwy Klasyki Nocą oraz Klasyka Gatunku. Od 2016 prowadzi audycję Niezbędnik Kulturalny poświęconą literaturze, muzyce, teatrowi i sztuce. Był zaangażowany we współtworzenie wniosku o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, następnie rozpoczął współpracę z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów, koordynując projekty i festiwale muzyczne.

 

  1. GUST GUST

Z pasji do designu postanowiliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce w sieci, jedyny taki – sklep w dobrym GUŚCIE. Chcąc umożliwić użytkownikom zakup starannie wyselekcjonowanych produktów, zaprosiliśmy do współpracy kilkuset najbardziej obiecujących i tych cenionych już na świecie projektantów. Platforma skupia wybrane, wysokiej jakości produkty, a jednocześnie jest wizytówką polskiego designu i narzędziem, dzięki któremu obcokrajowcy będą mogli nabyć prace projektantów i cieszyć się designem znad Wisły we własnych domach. W naszej ofercie znajdują się kolekcje damskie, męskie, dziecięce, kosmetyki, meble, ilustracje, plakat i wiele innych. Tym, co nas wyróżnia jest jakość. Za wysoki poziom produktów odpowiadają znane i cenione osoby z branży: Lidia Popiel, Ewa Solarz, Dominika Roman, Tomek Rygalik oraz Dawid Korzekwa. Oprócz tysięcy produktów, klienci znajdą na stronie praktyczne porady oraz poznają najnowsze trendy w modzie i designie. Setki projektantów, tysiące produktów i miliony inspiracji. Najlepszy design bez wychodzenia z domu.

 

  1. Michał Łojewski

Michał Łojewski, współzałożyciel i dyrektor kreatywny White Cat Studio jest zadeklarowanym minimalistą. Jako swoje motto często cytuje słowa jednego z najważniejszych modernistów, Ludwika Mies van der Rohe, „mniej znaczy więcej”. Na ukształtowanie się jego stylu miało zapewne też wpływ dzieciństwo spędzone w Japonii.

Łojewski (1974) jest absolwentem Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom obronił w 2005 roku w pracowni projektowania plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Własną pracownię – White Cat Studio – założył z bratem Pawłem jednak znacznie wcześniej, bo już w 2001 roku. Dziś studio pracuje dla największych firm w kraju, opracowując systemy identyfikacji wizualnej, opakowania i logotypy, tworząc projekty graficzne i typografie, doradzając w zakresie kreowania wizerunku i pozycjonowania marki.

Michał Łojewski jest jednym z najczęściej nagradzanych polskich grafików; ma na koncie prestiżowe nagrody zagraniczne, m.in. Red Dot Award i dwie European Design Awards (obie za identyfikację wizualną firmy Netia), wiele laurów polskiego konkursu KTR (Klubu Twórców Reklamy), konkursu reklamy Złote Orły, konkursu projektowania prasowego Chimera. W2012 roku Michał Łojewski został uznany Człowiekiem Roku przez poświęcony reklamie i marketingowi miesięcznik „Brief”.

 

  1. Wojciech Myrczek

Wojciech Myrczek to prawdziwie jazzowy głos młodego pokolenia. Inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, z wyczuciem wzbogacając ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W swoim śpiewie swobodnie posługuje się zarówno słowem jak i scatem.

Myrczek jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, takich jak I miejsca w ankietach Jazz Top 2015, 2016 i 2017 miesięcznika Jazz Forum w kategorii Wokalista Roku, Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów (2014 r.), I miejsce i nagroda publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013 r.), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices na Litwie (2011 r.), nagroda dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa (2010 r.), I nagroda w konkursie Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007 r.). Otrzymał także nagrody Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz Starosty Bielskiego, przyznane za wkład w rozwój kultury.

Swoją muzykę prezentował na scenach światowych festiwali takich jak Montreux Jazz Festival, The Hague Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Brisbane Jazz Festival, Kolory Polski, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival, Celje International Jazz Festival oraz w salach koncertowych NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia “Sinfonia Baltica“, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Hudson Studios w Nowym Jorku i wielu innych.

Współpracował z Janem „ Ptaszynem” Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Stanisławem Fijałkowskim, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia i wieloma innymi artystami polskiej sceny muzycznej.

ZAPRASZAMY. PATRONAT MEDIALNY NAD WYDARZENIEM

Materiały prasowe.

Reklama. Przejdź do sklepu↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓

 

Reklama. Przejdź do sklepu↑↓