TO NIE TYLKO MUZYKA ,TO STYL ŻYCIA. MARKA GAP UCZCIŁA 50-ROCZNICĘ POWSTANIA HIP-HOPU

Hip Hop, który powstał w nowojorskim Bronksie początkowo jako improwizowane spotkania muzyczno-taneczne, obchodzi 50. rocznicę istnienia. Z tej okazji marka GAP przygotowała mini kolekcję, którą uczciła nie tylko muzyczny jubileusz, lecz także kultowe postaci, które wywarły ogromny wpływ na kształtowanie się tego muzycznego gatunku, a w jego następstwie całego kulturowego fenomenu. Kolekcja GAP składa się z czterech bawełnianych koszulek unisex, dostępnych w różnych kolorach, które przedstawiają twórców hip hopu: Tupaca, Run- D.M.C, Salt N Pepa oraz Biggie.

Kultowa amerykańska marka GAP stworzyła specjalną mini kolekcję z okazji 50- lecia istnienia
hip-hopu. Inspiracją do stworzenia kolekcji była historia tego muzycznego gatunku, który w ciągu zaledwie kilku lat zyskał popularność na całym świecie.

Jego początki sięgają jednak nowojorskiego Bronksu, gdzie zaistniał jako improwizowane,
spontaniczne spotkania muzyczno-taneczne, które były swego rodzaju alternatywą dla dyskotek. Uliczne imprezy w latach 70. gromadziły tłumy nastolatków, chętnych do słuchania zapętlonych fragmentów utworów, miksowanych przez DJ’a, który posiłkował się powszechnymi wówczas syntezatorami. Ta forma rozrywki momentalnie przeniosła się do klubów i równie szybko rozwinęła się w bardziej złożony gatunek muzyczny, który wciąż cieszy się popularnością i podbija listy przebojów na całym świecie.

https://fashionstyle.blog/2023/09/15/najmodniejszy-kolor-na-jesien-2023-czerwien/

Dziś hip-hop to nie tylko muzyka, to także styl życia. Nic dziwnego, że kultowa amerykańska marka GAP postanowiła uczcić 50-lecie powstania hip-hopu minikolekcją, tworząc cztery koszulki z wizerunkami najsłynniejszymi twórcami tego gatunku. Kolekcja GAP x 50. rocznica hip-hopu składa się z czterech bawełnianych T-shirtów, do stworzenia których użyto również bawełny z recyklingu. Na koszulkach widnieją wizerunki czterech wybitnych twórców hip-hopu: Tupaca – którego uznaje się za najbardziej wpływowego rapera w historii, Run-D.M.C. – zespół, który uznawany jest za twórcę nowej fali hip-hopu w latach 80., Biggie’ego Small – nazywanego przez media zbawcą hip-hopu ze Wschodniego Wybrzeża, oraz Salt N Pepa – żeńskiej grupy R&B-hiphopowej, która istniała w latach 1986-1997.

Koszulki z kolekcji GAP x 50. rocznica hip-hopu z nadrukiem i logo marki charakteryzują się prostym krojem, mają krótki rękaw i okrągły dekolt. Dostępne są w czterech kolorach. Kolekcja GAP x 50. rocznica hip-hopu już w sprzedaży dostępna na stronie www.gap.pl

● BIG
https://www.gap.pl/koszulka-50th-anniversary-of-hip-hop-unisex
● Salt n Pepa
https://www.gap.pl/koszulka-50th-anniversary-of-hip-hop-unisex-3
● Run DMC
https://www.gap.pl/koszulka-50th-anniversary-of-hip-hop-unisex-2
● Tupac
https://www.gap.pl/koszulka-50th-anniversary-of-hip-hop-unisex-1

O marce

Gap – współczesny amerykański optymizm

Założona w San Francisco marka Gap powstała z myśli i koncepcji idealizmu. To tam, w 1969 roku Don i Doris Fisher otworzyli pierwszy, jedyny w swoim rodzaju sklep, który miał sprostać potrzebom wielu pokoleń i zniwelować lukę między nimi. W ten sposób stworzyli markę, która łączy pokolenia poprzez kultowy styl.

Marka jest pomysłodawcą i promotorem wyjątkowo optymistycznego wyczucia amerykańskiego stylu, który wypełnia luki między jednostkami, pokoleniami i kulturami. Tam, gdzie klasyczne sylwetki są kultowe. Tam, gdzie trwa rzemiosło i jakość. Gdzie kwitnie indywidualność, a integracja pobudza kreatywność. Tam, gdzie robi się coś więcej niż sprzedaje ubrania – Gap kształtuje kulturę i umacnia swój sukces dziedzictwem zakorzenionym w denimie.

Gap aktywnie angażuje się również w działalność na rzecz środowiska. Każdego dnia przybliża się do założonego celu tworzenia trwałych zmian, wzbogacania społeczności i bycia lepszym dla obecnego i kolejnych pokoleń. Marka wierzy, że powinna być siłą napędową dobra, dlatego też projektuje odzież i akcesoria z lepszych materiałów oraz stara się wywierać pozytywny wpływ na ludzi i planetę.

Opierając się na idealizmie, Gap jest orędownikiem indywidualności, pionierem inkluzywności, twórcą kultury, siłą dobra i wyznawcą możliwości.

Materiały prasowe