USTA W KOLORZE CZERWONYM, CZYLI RED LIPS

USTA W KOLORZE CZERWONYM, CZYLI RED LIPS

Usta w kolorze czerwonym, czyli red lips przyciągają wiele spojrzeń nie tylko tych męskich, ale i damskich. Usta pomalowane czerwoną szminką działają jak magnes, przyciągają uwagę i są seksi. Czerwona szminka jest doskonała dla wszystkich tych dziewczyn, które stawiają na klasykę, chcą wyglądać elegancko i stylowo. 

HISTORIA CZERWONEJ SZMINKI

Czerwona szminka, czyli red lips ma swoją historię, warto zatem wiedzieć jakie były jej początki, ponieważ ten kosmetyk, przetrwał tysiące lat.

Pierwsze wiadomości o czerwonym barwiku, który był używany do malowania ust pochodzą z Mezopotamii. Barwnik był otrzymywany ze zmielonych półszlachetnych kamieni i pszczelego wosku. Czerwony kolor szminki Kleopatry uzyskiwano ze zmielonych i wysuszonych owadów o naturalnym ciemnoczerwonym barwniku, połączonych z jajeczkami mrówek, natomiast starożytne greczynki malowały usta zgniecionymi jeżynami. W epoce baroku pudrowano twarz, malowano na czerwono policzki i usta, w tamtych czasach szminki służyły kobietom i mężczyznom. Prawdziwa rewolucja rozpoczęła się jednak na początku XX wieku. Panie z dużą większą ochotą zaczęły malować usta na kolor czerwony, dla wielu z nich był znakiem rozpoznawczym i wyznacznikiem stylu. W 1920 roku Guerlain stworzył rodzaj kolorowego kremu do ust i nazwał go Ne m’oubliez pas, co znaczy „Nie zapominajcie o mnie”. Max Factor stworzył pierwsze swoje czerwone szminki na potrzeby niemego, czarno-białego kina. Każda następna dekada, firma i marka udoskonalała jakość kosmetyków.

Według badań dotyczących rynku sprzedaży kosmetyków, do torebek kobiet trafia około 700 milionów szminek, przynajmniej połowa, to czerwone.  Biorąc pod uwagę, jaką rolę pełni czerwona szminka, muszę stwierdzić jednogłośnie, że to jest klasyka w kosmetyce. Co za tym idzie, że każda kobieta, powinna ją mieć w swojej kosmetyczce.

Źródło zdjęcia: http://www.wkinach.pl/tapeta,kobieta-usta-czerwone-pierscionek.html

IKONY CZERWONYCH UST- RED LIPS MINIONEGO STULECIA

Coco Chanel i Marylin Monroe, to dwie legendy o których warto pamiętać: jedna mody i stylu, druga kina.  Znak rozpoznawczy: oczywiście czerwona szminka na ustach. Marilyn Monroe nosiła ją codziennie, Coco Chanel natomiast zachęcała panie do odważnego podkreślania ust. Jej powiedzenia: „Nigdy nie jesteś zupełnie naga, jeśli masz na sobie czerwoną szminkę” lub „Jeśli jesteś smutna, pomaluj usta i do boju!” przeszły do historii kobiecych powiedzonek.
CreamLipStain0117 Image Banner 750 x 100

Reklama. Przejdź do sklepu ↑

 

WSPÓŁCZESNE KOBIETY, KTÓRE MALUJĄ USTA CZERWONĄ SZMINKĄ.

Ada Fijał, Kora, Justyna Steczkowska , Maja Ostaszewska, Katarzyna Herman, Ewa Braun i Hanna Bakuła, czasami Danuta Stenka,  Maryla Rodowicz,  Magdalena Cielecka,  Edyta Herbuś,  Kasia Sokołowska, Joanna Horodyńska czy Weronika Rosati

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PORADY!!! KOMU I JAKA?

Mamy trzy typy urody: ciepły i chłodny, czasami występuje mieszany. Do ciepłych karnacji dobieramy czerwienie ze złotym pigmentem, do zimnych – te z błękitnym. Blondynka o bardzo jasnej skórze powinna sięgać po chłodne malinowe czerwienie oraz unikać tych z domieszką brązu. Rude kobiety powinny sięgać po czerwienie bliższe pomarańczowemu – oranże,powinnaś wybrać dla siebie czerwień amarantową, koralową, malinową, w kolorze maku lub dosłownie strażacką. Brunetkom pięknie będzie w soczystych, pomidorowych czerwieniach, w złamanej malinie, różu, winie lub bordo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA!!!

Szminki z domieszką pigmentu niebieskiego będą wybielać zęby. Matowe pomadki mają bardziej nasycone w odbiorze odcienie, ale podkreślają wszelkie niedoskonałości skóry ust: przesuszony, popękany naskórek. Błyszczące są prostsze w obsłudze dla początkujących.

INSPIRACJE