VANS SKATEBOARDING I DIME ŁĄCZĄ SIŁE, ABY PONOWNIE WPROWADZIĆ NA RYNEK KULTOWY MODEL ROWLEY XLT

Ekskluzywne wersje kolorystyczne XLT dostępne będą podczas wydarzenia Paris Pop-up od 29 września 2023 r. oraz w sklepie internetowym Dime od 30 września 2023 r. Globalna premiera XLT rozpocznie się 5 października 2023 r. u wybranych sprzedawców detalicznych.

Costa Mesa, KALIFORNIA (21 września 2023 r.) – Vans Skateboarding z dumą nawiązuje współpracę z Dime, aby ponownie wprowadzić legendarną sylwetkę  – Rowley XLT. W ramach inauguracyjnej serii Reanimation, która przywraca style Vans Classics. Model będzie dostępny w ramach wydarzenia Vans x Dime Pop-Up w Paryżu od 29 września do 1 października 2023 roku.

Jeden z najbardziej pożądanych stylów w archiwach Vans Skateboarding, ukształtowany przez wpływowe umysły w Dime, Rowley XLT jest w 100% zachowaną repliką oryginału, która nawiązuje do powstania Y2K. Dime poprosił o reanimację granatowej kolorystyki, a także ekskluzywną kolorystykę Dime Birch, z podwyższonym monochromatycznym połączeniem kolorów i niestandardowym logo Dime na zapiętku i języku. Technologia pozostaje wierna wersji z 2001 roku – z trwała, w pełni syntetyczna cholewką z nubuku, lekka podeszwa środkowa z pianki EVA, niestandardowym stabilizującym klipsem na piętę.

Firma Dime narodziła się w Montrealu z połączenia sił ekipy deskorolkarzy, którzy dążyli do zabawy i kreatywności. Począwszy od 2005 roku, Dime ugruntował swoją pozycję dzięki swoim deskorolkowym projektom wideo jako firma znana z humoru i innowacyjnych koncepcji. W 2015 roku Dime Glory Challenge wyniosło wydarzenia deskorolkowe na nowy poziom dzięki bezkonkurencyjnemu stylowi i szerokiemu, zrozumiałemu przekazowi. Podążając za tymi samymi ideologiami, Dime otworzył swój flagowy sklep w Montrealu i przekształcił się w markę odzieżową sprzedawaną w najlepszych sklepach skate’owych i butikach modowych na całym świecie.

W ramach premiery Vans Skateboarding x Dime Rowley XLT, Dime będzie gospodarzem pop-up store w dniach 29 i 30 września w specjalnie zbudowanym kontenerze magazynowym, który służy również jako replika sklepu marki w Montrealu. Impreza inauguracyjna odbędzie się 29 września w godzinach 19:00-23:00 w Fluctuart, 2 port du Gros Caillou, 75007 Paryż, Francja, z udziałem DJ-ów na żywo. Impreza będzie otwarta dla publiczności. 1 października kontener dotrze do miejsca docelowego,  tajemniczego skate spot. Lokalizacja zostanie ujawniona w dniu wydarzenia.

Ekskluzywna kolorystyka Vans Skateboarding x Dime Rowley XLT będzie dostępna od 29 września 2023 r. w pop-upie Vans x Dime Paris oraz 30 września na stronie DimeMTL.com. Granatowa sylwetka będzie dostępna od 5 października 2023 r. w wybranych punktach sprzedaży detalicznej Vans Skateboarding.

O Vans

Vans®, marka należąca do VF Corporation (NYSE: VFC), to oryginalna marka obuwia, odzieży i akcesoriów do sportów akcji. Autentyczne kolekcje Vans® są sprzedawane w ponad 100 krajach za pośrednictwem sieci spółek zależnych, dystrybutorów i biur międzynarodowych. Vans® posiada ponad 2000 punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie, w tym sklepy własne, koncesyjne i partnerskie. Marka Vans® wspiera podróż twórczych poszukiwań i odkrywania siebie w sportach akcji, muzyce, sztuce i designie, dostarczając progresywne platformy, takie jak Vans Triple Crown of Surfing®, Vans Custom Culture oraz centrum kulturalne Vans i międzynarodowe miejsce muzyczne, House of Vans.

Vans, “Off The Wall” Since ’66

vans.com/skateboarding

youtube.com/vans

Instagram.com/vansskate

Materiały prasowe