VANS ŚWIĘTUJE DZIEŃ ZIEMI KOLEKCJĄ ECO POSITIVITY

Kompleksowa kolekcja to sposób na tchnięcie kreatywnej energii w proekologiczne działania, dla dobra przyszłych pokoleń.

Costa Mesa, Kalifornia. (4 kwietnia 2022 r.) – Vans, oryginalna marka sportowa i ikona twórczej ekspresji, z dumą ogłasza premierę kolekcji Eco Positivity z okazji Dnia Ziemi. W duchu globalnych działań na rzecz ochrony środowiska, Vans przedstawia kolekcję Eco Positivity. Za jej pośrednictwem marka chce nadal szerzyć świadomość ekologiczną, która tak bardzo leży jej na sercu, a także wyrazić swoje zobowiązanie do współtworzenia bardziej zrównoważonego modelu działalności, w trosce o dobro przyszłych pokoleń.

Rozpoczynająca podróż marki Vans w stronę zrównoważonego rozwoju kolekcja Eco Positivity bazuje na materiałach organicznych i pozyskanych w drodze recyklingu zarówno w linii obuwia, jak i odzieży. Model Circle Vee – topowy but tej kolekcji – to cholewka z dzianiny powstałej w 48% z bawełny organicznej i w 47% z konopi oraz wkładka wykonana w co najmniej 70% z pianki na bazie olejów roślinnych.  Do tego gumowa podeszwa zewnętrzna z naturalnej gumy pozyskiwanej w sposób zrównoważony, od dostawców stosujących sprawdzone, rzetelnie opracowane praktyki mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na naszą planetę.

Troska o dobrostan środowiskowy przejawia się również w starannie dobranych materiałach zastosowanych w odzieży z kolekcji Eco Positivity. Koszulki z krótkim i długim rękawem Eco Positivity zostały wykonane z bawełny organicznej, a koszulowe kurtki i szorty – z płótna z bawełny ekologicznej, ozdobionego nadrukowanymi panelami i elementami haftowanymi. Inspirując się dawnymi workami do przechowywania zbóż, które obecnie stanowią fantastyczny materiał do upcyclingu, Vans postawił na naturalne kolory ożywione wyrazistymi, powtarzającymi się grafikami, w tym pozytywnymi hasłami, takimi jak „We Bloom Together” i „Make a Difference, Be the Change, Act Locally”.

Marka Vans pragnie umożliwiać twórczą ekspresję poprzez zachęcanie do wyrażania swojego prawdziwego „ja” w duchu „Off The Wall”, a Dzień Ziemi to doskonały moment, by ponownie ocenić, co faktycznie robimy, by szerzyć nasze wartości w kontekście środowiska naturalnego. Kolekcja Eco Positivity to sposób na wyrażenie naszego zobowiązania do dalszego inspirowania młodzieżowej kultury i odpowiedzialnego podążania w stronę bardziej zrównoważonych produktów i systemów produkcji, dla dobra przyszłych pokoleń.

Kolekcja Eco Positivity będzie dostępna od 4 kwietnia 2022 r. w sklepach Vans i na stronie Vans.com. Więcej informacji na temat inicjatyw Vans w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie Vans.com/Sustainability.

Informacje o Vans

Vans®, marka VF Corporation (NYSE: VFC), oferuje oryginalne obuwie, odzież i akcesoria stworzone z myślą o sportach akcji. Oryginalne kolekcje Vans® są dostępne w 97 krajach za pośrednictwem sieci spółek zależnych, dystrybutorów oraz międzynarodowych oddziałów. Vans® ma ponad 2 tys. punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie, obejmujących własne sklepy oraz punkty działające na podstawie franczyzy i współpracy partnerskiej. Vans® wspiera twórczą ekspresję w kulturze młodzieżowej poprzez sport, sztukę, muzykę i kulturę miejską. Marka zapewnia innowacyjne platformy takie jak Vans Checkerboard Day, Vans Park Series, Vans Triple Crown of Surfing®, Vans Custom Culture oraz międzynarodowe centrum kultury i muzyki VansHouse of Vans.

Vans, “Off The Wall” Since ’66

www.vans.com
youtube.com/vans
instagram.com/vans
facebook.com/vans
twitter.com/vans_66

Materiały prasowe