W! JAK WĘGORZEWSKA, W! JAK WARSZAWSKA OPERA KAMERALNA, W! JAK WYJĄTKOWY, WIRTUOZI V4+ TALENT SHOW!!!

Wyjątkowe, telewizyjne show o europejskim zasięgu już w Polsce.

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska odkrywa młode talenty! Już 27 listopada w TVP Kultura, a 28 listopada w TVP HD rozpocznie się pierwsza edycja niezwykle popularnego na Węgrzech talent show muzyki klasycznej Virtuosos V4+.

W programie wezmą udział młodzi artyści reprezentujący: Czechy, Polskę, Słowację, Węgry oraz Serbię, a w jury zasiądzie m.in. polska śpiewaczka operowa i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska. W Virtuosos V4+ zaprezentuje się czwórka wybitnie utalentowanych młodych ludzi z Polski: trzynastoletni Michał Korzeń grający na fortepianie, czternastoletni akordeonista Dawid Siwiecki, siedemnastoletni pianista Maciej Smoląg oraz dziewięcioletnia Zarina Zaradna grająca na harfie. Jednocześnie są to uczestnicy Festiwalu Mozart Junior 2, jaki będzie towarzyszył 30 już edycji Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie w czerwcu 2021 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Do udziału w programie zaproszono międzynarodowe gwiazdy, które stworzą „super jury”: Gabriela Prokofieva, brytyjsko-rosyjskiego kompozytora i producenta, wnuka Siergieja Prokofieva; rosyjskiego skrzypka Maxima Vengerova; aktorkę austriacko – węgierskiego pochodzenia Coco König oraz Maestro Plácido Domingo. Wszyscy członkowie międzynarodowego jury są sławami związanymi z muzyką klasyczną: Alicja Węgorzewska to znana polska mezzosopranistka, Erika Miklósa – węgierska sopranistka koloraturowa, Gabriela Bohacova – czeska dyrektorka festiwalu muzycznego, a Piotr Valentovic jest słowackim dyrygentem. Serbię reprezentują naprzemiennie skrzypek Nemanja Radulovic i Silvana Grujic, pianistka i dyrektor muzyczny serbskiej telewizji publicznej.

Zainteresować dzisiejszą młodzież muzyką klasyczną to duże wyzwanie, zwłaszcza w kontekście tego, co dominuje w Internecie, szczególnie na YouTube. Ale Wirtuozi V4+ może to zmienić, prezentując wspaniały świat muzyki klasycznej w nieszablonowy sposób – podsumowała dyrektor Alicja Węgorzewska.

OPERA JEST TRENDY!!!

Materiały prasowe