W SAMYM STANIKU NA SALONY…?

Trendy w modzie – zupełnie jak historia – toczą się kołem, toteż co jakiś czas zaobserwować można powroty tendencji sprzed lat. Nie inaczej w sezonie wiosna-lato 2020. Jednym z come backów, jakim uraczyli nas kreatorzy i kreatorki, projektując ubiory na ten rok jest trend na noszenie topów łudząco podobnych do modnej bielizny damskiej.

Wszystko dzięki Madonnie

Z powodzeniem można przyjąć, że na dobre wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych minionego stulecia od słynnego stożkowego gorsetu Madonny, który dla królowej pop zaprojektował Jean-Paul Gaultier. To on dokonał nobilitacji stanika i sprawił, że coraz częściej zaczął być wykorzystywany w stylizacjach jako „pełnoprawny” element ubioru. Doskonale pamiętamy ten kultowy outfit! Mimo upływu czasu od swojej premiery nie przestaje inspirować, również nas. Przypomina nam, że nasza bielizna ma być nie tylko wygodna i estetyczna, ale też mieć niebanalny look– zapewnia Beata Wojciechowska, Główna Projektantka marki ALLES.

Trend na underwear as outerwear 

Tegorocznej wiosny i latem topy stylizowane na modną bieliznę damską będą wystawać spod żakietu, zastępując koszule i bluzki, a także kusić oko w postaci dessous ledwie przysłoniętego spódnicą. Takie propozycje na nadchodzący sezon przedstawiły – między innymi – następujące domy mody: Tom Ford, Vera Wang, Dion Lee, Gucci, Loewe i Versace. To dla nas wspaniała nowina! –mówi Beata Wojciechowska, Główna Projektantka marki ALLES – W ten trend wpisują się prawie wszystkie figi. One idealnie nadają się pod transparentne spódnice. Z kolei bluzkę może zastąpić body – na przykład model Madison, New York lub Iluna – a także większość oferowanych przez nas staników: Dukat czy Chita, a zwłaszcza topy Chic i Layla, dostępne w dziale z bielizną nocną.

Alternatywy dla wstydliwych

A co z tymi bardziej konserwatywnymi kobietami, które nie mają odwagi tak śmiało eksponować swojego ciała? Im pozostaje cieszyć się modną bielizną w jej standardowej roli. Nie oznacza to jednak, że miałaby w czymkolwiek ustępować imitującym ją topom pod względem dizajnu. …zwłaszcza że branża bieliźniana może poszczycić się własnymi międzynarodowymi targami, będącymi dla niej tym, czym dla sektora fashion są światowe tygodnie mody w największych modowych stolicach: Nowym Jorku, Mediolanie, Londynie. Do takich należy paryski Salon International de la Lingerie. Co roku uczestniczą w nich licznie wystawcy nie tylko z Europy. W trakcie tegorocznej edycji targów bielizny – podobnie jak w latach ubiegłych – nie zabrakło polskich akcentów i swój showcase zaprezentowała tam również marka ALLES. Jesteśmy dumni, że mieliśmy sposobność pokazać naszą ofertę w ramach tak prestiżowego wydarzenia. Jest nam niezmiernie miło, że bielizna ALLES wzbudza zainteresowanie klientek nie tylko w Polsce, ale i za granicą– cieszy się Jarosław Wojciechowski, Dyrektor Generalny firmy ALLES. – We Francji prapremiery miały nasze kolekcje na sezony jesień / zima 2020 i wiosna 2021, w tym linia przyjaznej środowisku bielizny ekologicznej. Koronka wykorzystywana do jej wykonania jest pozyskiwana z recyklingu– uściśla Marcin Dolaciński, Dyrektor Handlowy firmy ALLES. Jeżeli chodzi o to, co będzie na topie przez najbliższy rok, sporo miejsca w paryskich pokazach zawłaszczyła czerń, ale nie zabrakło też białych akcentów. W asortymencie dostępnym w salonach ALLES w ten nurt wpisują się takie kolekcje jak Chita, Dukat, Opium, Nero, Dark Night, Havana, Kelly, Diana, Maria, Ida. ALLES posiada też w ofercie modele, w których czerń i biel występują łącznie – to wszystkie elementy zestawów Dune. Biel jest również jednym z wariantów kolorystycznych kolekcji Be Free, która właśnie trafia do naszych salonów i sklepu internetowego.

Wśród paryskich trendów na nadchodzące sezony można również odnotować niesłabnącą popularność stylu bling-bling, czyli wszystkiego, co się mieni i połyskuje jak detale wykończeniowe kolekcji Astra – w sprzedaży już od końca marca – a także inspiracje motywami zwierzęcymi. Na topie będą również wzory geometryczne. Salon International de la Lingerie to wydarzenie, z którego projektanci i projektantki wracają z głowami pełnymi nowych pomysłów, które potem znajdują odzwierciedlenie w ich pracy. Zwłaszcza, że bielizna to jeden z najważniejszych elementów ubioru, wszak to ona jest najbliżej ciała.

Materiały prasowe