W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Nie jest to tajemnicą, że zdrowy styl życia jest dla mnie również bardzo ważny jak styl ubierania się. Żebym fajnie się prezentowała w ciuchach, muszę zadbać również o swoje zdrowie. Ktoś może powiedzieć, co ona plecie…! Na stylizację i wizerunek składa się nie tylko fajna sukienka czy koszula i spódnica, ale również dodatki, makijaż, fryzura ale i moje zdrowie. Moi Drodzy, moje zdrowie, Twoje zdrowie, Wasze ZDROWIE!!!

Na zaniedbaną twarz nawet najlepszy krem i podkład nie pomoże. Tak też jest w innych przypadkach,  jeśli założyłabym najlepsze ubranie od projektanta, ale będę nie wyspana i będę mieć podkrążone oczy, będę blada i zmęczona, to  nie będę już tak dobrze wyglądać. Jeśli  zjem coś niezdrowego lub coś na co jestem uczulona, efekt będzie jeszcze gorszy i z wyjazdem na pokaz mody do Warszawy  będą przysłowiowe „nici”. W zdrowym ciele, zdrowy duch, tego się trzymam i każdego zachęcam do regularnego badania się. Badania pomogą w diagnozie i leczeniu choroby.

E.Leclerc Radom

W czwartek do radomskiego E.Leclerc’a zostałam zaproszona na zakupy z dietetykiem Panem Konradem Kisiel, specjalistą od żywienia i suplementacji z Esfit Studio w Radomiu. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ już od jakiegoś czasu mam małe problemy zdrowotne i muszę trochę kontrolować to co jem. Od ponad roku bardzo ograniczyłam cukier i zastąpiłam go ksylitolem, piję dużo wody i soków, staram się jeść bardzo dużo owoców i warzyw, nie łączę mięsa z ziemniakami i oczywiście jem kolację do godziny 18, no może 19 😉 Na spotkaniu przede wszystkim dowiedziałam, że rzeczą podstawą jest czytanie etykiet, przyznam się szczerze, że tego nie robiłam. Dowiedziałam się również, które kasze są zdrowe i jakich olei w kuchni powinnam używać do sałatek i jakich do smażenia, która jest najlepsza woda mineralna pod względem ilości zdrowych pierwiastków oraz dostałam wiele informacji, które wykorzystam podczas robienia zdrowych posiłków w swojej kuchni.  Zdobyłam bardzo dużo wiedzy i wózek pełen zakupów.

Jeśli staramy się o siebie dbać, czyli zdrowo się odżywiać, dostatecznie się wysypiać, uprawiać sport i fajnie wyglądać, to wtedy mamy siłę i energię do działania, do pracy, realizujemy swoje cele i marzenia. Jesteśmy poprostu szczęśliwymi ludźmi, bo jesteśmy zdrowi i zadowoleni z siebie!!!

A nawet jeśli mam coś dolega, to jak najszybciej musimy udać się do lekarza, aby nie było za późno 🙁 Życie i zdrowie jest tylko jedno i ono jest najcenniejsze, dlatego powinnam ja, i powinnaś TY badać się i zdrowo się odżywiać!!!

Oprócz zdrowej diety potrzebny jest również ruch, aby nasze ciało i zdrowie utrzymać w prawidłowej kondycji. Od Esfit Studio dostałam mały upominek w formie bonu upominkowego, po nowym roku zamierzam go wykorzystać.

Autor tekstu Fashion and STYLE Emilia Wróbel

WARTO PRZECZYTAĆ!!!