WIELKA GALA GWIAZD PLEJADY 2021

Podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady wyróżniono wyjątkowe osobowości niosące pomoc potrzebującym

Jolanta Broda, Magda Jagnicka, Omenaa Mensah, Ewa Minge, Radosław Fedaczyński, Robert Łukasik, Piotr Łój oraz Przemysław Szaliński zostali laureatami 6. edycji Wielkiej Gali Gwiazd Plejady, która się odbyła 25 października w Warszawskiej Operze Kameralnej. Wydarzenie można było oglądać w Onecie, w serwisie Plejada oraz w mediach społecznościowych.

Wielka Gala Gwiazd Plejady po raz pierwszy ma bohaterów znanych nie tylko z pierwszych stron gazet, ale przede wszystkim z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Statuetki – Gwiazdy Plejady – zostały wręczone w następujących kategoriach: Opowieść o pomocy, Opowieść o oddaniuOpowieść o bezinteresownościOpowieść o szlachetnościOpowieść o wsparciuOpowieść o trosceOpowieść o sercu. Tegoroczna edycja wydarzenia opowiadała o ludziach, których można określić 7 słowami-kluczami: pomocą, oddaniem, wsparciem, bezinteresownością, szlachetnością, troską i sercem. 

W kategorii Opowieść o pomocy nagrodzono Piotra Łoja, założyciela fundacji Virtual Deam, specjalistę VR, producenta filmów VR360, społecznika, który nie tylko bada, jak najlepiej wykorzystać wirtualne światy, ale przede wszystkim pokazuje, jak technologia może pomagać. – Piotr Łój przenosi świat zewnętrzny do tych, którzy nie mogą wyjść na zewnątrz. Daje nadzieję, motywuje, spełnia marzenia dzieci i dorosłych, przebywających w szpitalach onkologicznych, hospicjach, domach dziecka i seniora. Jest pionierem, który z niesamowitym uporem realizuje swoją misję: pomóc, najlepiej jak to możliwe, jednocześnie nie szkodząc – uzasadnili członkowie Kapituły Plebiscytu Gwiazdy Plejady.

Lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński, który wymyślił centrum adopcyjne dla zwierząt bezdomnych, psią wioskę, pogotowie dla niedźwiedzi, przedszkole bocianie i pierwszą szkołę latania dla ptaków, został laureatem w kategorii Opowieść o oddaniu.  – Jego Lecznica dla zwierząt Ada i Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu są znane nie tylko na Podkarpaciu. Leczył już wielbłąda, wygłodzoną niedźwiedzicę Przemisię, łosia, rysie, orły bieliki czy ważącą trzy gramy nosoryjówkę. Uratował ponad pół miliona zwierząt domowych oraz dziesiątki tysięcy chronionych i dzikich – zaznaczyła w laudacji Kapituła Plebiscytu.

W kategorii Opowieść o bezinteresowności Gwiazdę Plejady otrzymała Jolanta Broda, współzałożycielka i administratorka grupy wsparcia Pies w Koronie. – W ciągu 16 miesięcy działalności udało się pomóc tysiącom osób, którym choroba lub kwarantanna uniemożliwiły opiekę nad czworonożnymi pupilami. To miała być akcja lokalna, a stała się ogólnopolska. Rozpoczęła się krótko po wybuchu pandemii i szybko zyskała tysiące sympatyków – uzasadniła Kapituła Plebiscytu.

Robert Łukasik, prezes Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy,edukator seksualny, trener antydyskryminacyjny, profilaktyk zdrowia otrzymał wyróżnienie w kategorii Opowieść o wsparciu.– Od wielu lat niesie pomoc osobom żyjącym z HIV i AIDS, walczy z funkcjonującymi, krzywdzącymi stereotypami. Prowadzi zajęcia w szkołach i szkolenia dla służb społecznych i różnych grup zawodowych. Pracuje z młodzieżą, studentami, dorosłymi i seniorami – podkreśla Kapituła Plebiscytu Gwiazdy Plejady.

W kategorii Opowieść o trosce Gwiazdę Plejady otrzymała Magda Jagnicka, stylistka, która żyje nie tylko modą i sesjami dla najpopularniejszych magazynów modowych. Jak podkreśliła Kapituła: – Znajduje czas na pomaganie, a swój Instagram wykorzystuje do szukania bezdomnym zwierzętom bezpiecznych domów.

Przemysław Szaliński, założyciel fundacji Przemek Dzieciom został laureatem w kategorii Opowieść o sercu. Jak uzasadniła kapituła Plebiscytu: – Jego historia to materiał na film z pozytywnym przesłaniem. Mimo własnych problemów ze zdrowiem, od lat pomaga innym. Przez 14 lat swojej charytatywnej działalności zakupił sprzęt rehabilitacyjny dla potrzebujących, ufundował turnusy rehabilitacyjne, wyremontował i przystosował mieszkania do potrzeb chorych dzieci. Zorganizował kilkadziesiąt koncertów, aukcji, spotkań, wizyt w szpitalach dziecięcych, w których wzięli udział najpopularniejsi polscy artyści.

Podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady w kategorii Opowieść o szlachetności przyznano dwie specjalne nagrody: statuetki Super Gwiazd Plejady. Pierwszą z nich otrzymała Ewa Minge, projektantka mody i założycielka fundacji Black Butterflies. – W Zielonej Górze otworzyła dwa Domy Życie. W pierwszym osoby doświadczone ciężkimi chorobami, w tym nowotworowymi, otrzymują kompleksową pomoc i wsparcie w osiągnięciu najważniejszego celu, którym jest powrót do zdrowia. Drugi to dzienny dom pobytu dla seniorów. Do swoich akcji charytatywnych angażuje nie tylko znane gwiazdy, m.in. Johna Malkovicha, Josha Hartnetta. Michała Urbaniaka i Ewę Chodakowską, ale także swoje ukochane koty. Umie pomóc chorym osobom znów cieszyć się życiem, wyciągnąć z depresji, spełnić marzenia, których nie zrealizowali, jak byli zdrowi.

Statuetkę Super Gwiazdy Plejady w kategorii Opowieść o szlachetności otrzymała także Omenaa Mensah, prezenterka telewizyjna, założycielka Omenaa Foundation. – Jej upór i konsekwencja przyniosły rezultaty i na początku września w Ghanie została otwarta szkoła zbudowana z inicjatywy Omenaa Foundation. Dzięki jej zaangażowaniu do polskich domów dziecka trafiło 100 komputerów niezbędnych do nauki zdalnej w okresie pandemii Covid-19. Wspiera wszystkie inicjatywy, które uczą ludzi tolerancji i akceptacji odmienności – uzasadniła podczas wydarzenia Kapituła Plebiscytu.

Wielką Galę Gwiazd Plejady poprowadził Grzegorz Dobek, szef serwisu Plejada oraz Marcin Cejrowski, ambasador showbiznesu Ringier Axel Springer Polska i twórca plebiscytu Gwiazdy Plejady, a „Czerwony Dywan” – Kamila Glińska i Karolina Pisarek. Nagrody laureatom wręczyli: Alicja Węgorzewska, Emma Kiworkowa, Ewa Błaszczyk, Doda, Joanna Szczypek, Łukasz Kadziewicz, Paweł Makowski (UseCrypt), Irena Santor, Viki Gabor, Bogna Sworowska, Adam Mamom (Essilor) oraz Małgorzata Ohme i Joanna Przetakiewicz. Gwiazdami muzycznymi tegorocznej Wielkiej Gali Gwiazd Plejady byli: Alicja Węgorzewska oraz Tre Voci.

Więcej informacji: https://plejada.pl/wielka-gala-gwiazd-plejady 

Tłum sław na czerwonym dywanieZobacz ich stylizacje! https://plejada.pl/zdjecia-gwiazd/wielka-gala-gwiazd-plejady-2021-tlum-gwiazd-na-czerwonym-dywanie/606nc07

Materiały prasowe