XVI RADOMSKIE DNI GODNOŚCI

W ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Radomiu 22 maja odbyły się wyjątkowe pokazy mody.

W kreacjach znanych projektantów i marek zaprezentowały się dzieci i dorosłe osoby z niepełnosprawnością.
Do współpracy przy tym wydarzeniu zaangażowali się:
Marzena Chełmińska,  BezAle,  Irina Małek,  Emilia WróbelFashion and STYLE.,  GUGA,  booso,  MałaMi,  LeonVoci,  Paweł Binkiewicz,  Beyond Studio, ROYAL KIDS – Producent Odzieży Dziecięce,  Diamond OPI, Wojciech Owczarek, Ewelina Ruckgaber, Angelika Wątor, Tomasz Urban, Łukasz Strzałka, Norbert Dudziuk Norbi, Dominika Sokół, Michał Ostrowski i inni

Patronat honorowy nad wydarzeniami w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Radomia. Ambasadorami tegorocznej edycji był zespół LeonVoci.

To był wyjątkowy dzień, pełen emocji i zarazem ciężkiej pracy, którą wykonali wszyscy, począwszy od podopiecznych a skończywszy na organizatorach całej imprezy. Już drugi rok z rzędu mam wielką przyjemność i zaszczyt współpracować z Dagmarą Janas, prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Radomiu, pomagając przy pokazach mody. Całego wydarzenia nie da się przygotować w ciągu miesiąca, tym bardziej, że nie trwa ono jeden tylko trzy dni, pokazy mody natomiast są tylko pierwszego. To ogrom ciężkiej pracy, ale bardzo wartościowej. Prawie pół roku trwały przygotowania, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik, by było perfekcyjne. Ostatnie dni przygotowań zawsze są najbardziej stresujące, ponieważ zawsze coś się wydarzy i pokrzyżuje wcześniejsze plany, ale są również ludzie, którzy zawsze i w każdej sytuacji mogą na siebie liczyć i wzajemnie sobie pomagać. Dzięki takim właśnie osobom wszystko wyszło tak, jak było planowane =D nawet w końcowej fazie i pogoda nam dopisała. Podopieczni Stowarzyszenia podczas pokazów spisali się na medal, to był dla nich ogromny stres, a oni zaprezentowali się bardzo profesjonalnie. Brawo WY!!!

Podczas tegorocznych XVI Radomskich Dni Godności, pierwszego dnia odbyły się pokazy mody, w których wzięli udział w różnym wieku podopieczni oraz zaprzyjaźnione Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Do pokazów mody zostały zaproszone znani radomianie oraz telewizyjne gwiazdy. To było duże przeżycie nie tylko dla dzieci ale i dla nas samych, jak i zapewne dla zaproszonych gości.

Imprezę poprowadziło niezastąpione trio: Paweł Biba Binkiewicz, Anna Adamkiewicz oraz Wojtek Szymański.

O makijaże i fryzury zadbał salon kosmetyczno-fryzjerki Diamond, natomiast zdjęcia wykonało Beyond Studio oraz Tomasz Niewiadomski

PROJEKTANCI I MARKI, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W POKAZACH MODY: BezAle, Larin, Chełmińska, Sens, Guga, Booso, MałaMi, Royal Kids.

Autor tekstu Emilia Wróbel https://www.facebook.com/FashionAndStyle4/