YARON MINKOWSKI PRZEWODNICZĄCYM I HONOROWYM GOŚCIEM 8 EDYCJI FDA.

Warszawa 2016-05-09

Yaron Minkowski przewodniczącym i honorowym gościem 8. Edycji FDA

Yaron Minkowski, projektant z Tel Avivu przewodniczącym jury i honorowym gościem
8. edycji Fashion Designer Awards. Na zaproszenie Joanny Sokołowskiej – Pronobis przyjedzie do Polski, by wyłonić zwycięzcę konkursu oraz zaprezentować najnowszą kolekcję.

Fashion Designer Awards to prestiżowy konkurs dla młodych projektantów. Od 2008 roku, Joanna Sokołowska-Pronobis producentka i pomysłodawczyni, zaprasza do grona jurorów osoby związane ze światem mody: projektantów, ikony stylu, dziennikarzy modowych, a także stylistów. Grono jurorów FDA zawsze ma przewodniczącego, który zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier.
W poprzednich edycjach byli to: Georges Chakra, Georges Hobeika, Ricardo Preto, Roberto Musso, Anne Sophie Madsen, Alexanrda Moura i Mauro Gasperi. W 8. edycji FDA przewodniczącym jury Yaron Minkowski z Izraela. Laureat 8 edycji trafi pod dobre skrzydła.

Yaron Minkowski uważany jest za czołowego projektanta w swoim kraju i wielkiego promotora lokalnej mody. W 1989 roku ukończył znaną Shenkar College of Engineering, Design and Art w Tel Avivie. To jedna z 11 najlepszych szkół mody na świecie. Jej najznakomitszym absolwentem jest Alber Elbaz, wieloletni dyrektor artystyczny Lanvin.

Od razu po ukończeniu uczelni Minkowski podczas Targów Mody IGDU w Dusseldorfie, otrzymał tytuł – najlepszego młodego projektanta w kategorii „suknia wieczorowa”. Klika lat później otworzył butik flagowy na Dizengoff Street, najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta, uważanej za Champs-Élysées Tel Avivu.

Mówi, że tworzy dla kobiet, które są jego największą inspiracją. Jedną z nich, jest jego nastoletnia córka, która już idzie w ślady ojca.

Yaron Minkowski kocha kolory, uważa że ludzie, którzy noszą kolorowe ubrania po prostu żyją lepiej. Kolekcja, która pokaże w Warszawie 11 maja na wielkim finale 8. edycji Fashion Designer Awards miała premierę podczas ostatniego Tel Aviv Fashion Week. Wybieg będzie tętnił kolorem, jedynym czarno-białym elementem kolekcji będzie palestyńska chusta ( kefia).

Tego wieczoru poznamy nazwisko zwycięzcy tegorocznej edycji FDA, który zgarnie oszałamiacą pulę nagród:

Od MSKPU: czek na 15.000 złotych, 2,5 letni staż oraz stypendium na udział w kursie z marketingu w modzie z Alberto Campagnolo – wieloletnim współpracownikiem Giorgio Armani;

Od partnera strategicznego Whirlpool: wyjazd na Premier Vision do Paryża oraz udział w kampanii 6-ty zmysł projektanta marki Whirlpool;

Od AVON: zapewnienie obsługi makijażysty i wykonania makijaży do jednej sesji do look booka lub jednej sesji wizerunkowej;

Organizatorzy zadbali o każdego finalistę FDA. Czekaja na nich staże i publikacje w mediach.  

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski

Yaron Minkowski