ZEGAREK DLA MIŁOŚNIKÓW MOTORYZACJI

Kolekcja Atlantic Speedway Royal powiększa się o kolejny model.

Zegarki Speedway Royal zostały po raz pierwszy zaprezentowane światu w 1957 roku, a następnie po latach ta ciesząca się popularnością wśród miłośników motoryzacji kolekcja została reaktywowana. Teraz do tej rodziny dołącza najnowszy model – Speedway Royal Day-Date.

Wyjątkowy design

Atlantic Speedway Royal Day-Date łączy w sobie klasyczny sznyt lat 50. z współczesną nonszalancją. To czasomierz, który sprawdzi się doskonale jako dopełnienie eleganckich, jak i jako codzienny wybór kogoś kto ceni sobie zawadiacki charakter zegarków. Tarcza osadzona w dużej 42mm kopercie nawiązuje do wyglądu prędkościomierza, co na pewno docenią miłośnicy motoryzacji.

Podwójny datownik

Najnowszy model dostępny jest zarówno w wersji z jasną, jak i ciemną tarczą, na której znajdują się nie tylko dyskretne indeksy, ale też sekundy, które nadają jej dynamicznego charakteru. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na podwójny datownik – na tarczy widoczny jest zarówno dzień miesiąca, jak i dzień tygodnia.

Pasek skórzany lub… parciany

Oprócz dwóch dostępnych kolorów tarczy model Speedway Royal Day-Date występuje także w wersjach z różnymi paskami – czarnym skórzanym, brązowym skórzanym z przeszyciami oraz – co bardzo nietypowe dla Atlantica – z paskiem parcianym. Najwyższa jakość wykonania. Podobnie jak wszystkie inne modele z kolekcji Speedway Royal ten najnowszy model również charakteryzuje się niezwykłą precyzją i jakością wykonania. Tarcza pokryta jest odpornym szafirowym szkłem, a zastosowanie w kopercie stali szlachetnej zapewnia odporność na korozję i uszkodzenia. 

Atlantic – zegarki Atlantic, oznaczone mianem „Swiss Made”, powstały dzięki wierzącemu w siłę przemysłu zegarmistrzowi, Eduardowi Kummerowi, który w 1888 roku założył firmę i rozpoczął produkcję zegarków w niewielkiej miejscowości Bettlach w Szwajcarii. Pierwsza nazwa firmy to EKB (Eduard Kummer Bettlach), którą zmieniono w roku 1952 na obecną nazwę ATLANTIC, by zachować spójność z logiem firmy. Logo stanowią kotwica i cyrkiel, składające się w literę A. Więcej informacji na: www.atlantic-watch.pl
(Etykieta SWISS MADE oznacza, że mechanizm zegarka jest szwajcarski, zegarek został złożony w Szwajcarii, producent przeprowadził kontrolę końcową w Szwajcarii, co najmniej 60% kosztów produkcji wygenerowano w Szwajcarii).

Materiały prasowe