ZIELONY I POMARAŃCZOWY

Zielony i pomarańczowy to kolory, które w idealny sposób łączą się w przyrodzie. To kolory, które naturalnie podkreślają urodę osób, które mają rude lub złote włosy. Tak, rudzielce w takich barwach wyglądają pięknie.

STYLIZACJA

Przygotowałam uniwersalną stylizację. W eleganckiej wersji sprawdzi się na randce, na spotkaniu ze znajomymi oraz w pracy. Gdy zmienię szpilki na buty sportowe i torebkę zamienię na plecak lub dużą torbę tzw. shopper mogę iść na zakupy lub spacer po lesie i parku.

Do zielonych spodni założyłam również zielone szpilki, tym sposobem dodałam sobie kilka centymetrów wzrostu i wysmukliłam sylwetkę. Jako dodatek pomarańczowa torebka w bardzo modnym fasonie, która jeszcze bardziej miała podkreślić pomarańczowy kolor bluzki. Trend w bluzkach to również bufiaste rękawy. Biżuteria w moim przypadku to obowiązkowo duże i oryginalne kolczyki, to taki mój znak rozpoznawczy. Dusza romantyczna, to i kolczyki w duże gwiazdy, które stanowią dopełnienie stylizacji.

CO MÓWIĄ KOLORY…

Zielony i pomarańczowy, barwy te są mocno osadzone w tegorocznych trendach na rok 2020. Obok tych dwóch kolorów na modowej liście swoje miejsce również mają: granatowy, niebieski, czerwony, fioletowy, żółty, czerwony, biały, beżowy, kremowy i czarny.

Zielony to kolor spokoju i świeżości, ma działanie kojące, relaksujące. Przywraca równowagę energetyczną i poczucie bezpieczeństwa. Osoby wybierające ten kolor postrzegane są jako godne zaufania.

Pomarańczowy kojarzy się z ciepłem, energią i kreatywnością. Jest radosnym kolorem dodającym energii. W zbyt dużej ilości oznacza frywolność i brak poważnych wartości intelektualnych.

Autor tekstu Fashion& Style Emilia Wróbel

Fot. Wojtek