KRYSTYNA SOKOŁOWSKA W DRODZE NA MISS WORLD! CZY PIĘKNA MISS POLONIA ZDOBĘDZIE KORONĘ NAJPIĘKNIEJSZEJ KOBIETY ŚWIATA?  

W sobotę, 17 lutego, Krystyna Sokołowska – Miss Polonia 2022 wyleciała na zgrupowanie 71. edycji wyborów Miss World! Gala finałowa konkursu zaplanowana jest na 9 marca w Mumbaju w Indiach. Weźmie w niej udział ponad 100 przedstawicielek z całego globu! Czy piękna Polka powtórzy sukces Karoliny Bielawskiej, aktualnej Miss Świata?

KIM JEST REPREZENTANTKA POLSKI W KONKURSIE MISS WORLD?

Krystyna Sokołowska w 2022 wygrała najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce – Miss Polonia. Pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentką AWF oraz właścicielką klubu sportowego. Pracuje jako trenerka gimnastyki artystycznej i stretchingu z dziećmi i dorosłymi. Mówi biegle w trzech językach. W wolnym czasie gra na fortepianie. Lubi uprawiać sport, gotować oraz podróżować.

Aktywnie działa charytatywnie i społecznie, włączając się w wiele ważnych inicjatyw. Krystyna to także działaczka społeczna Rady Kobiet Miasta Białegostoku. Już niebawem wystąpi na międzynarodowej scenie jako reprezentantka Polski!

PIĘKNE SUKNIE ZAPROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O MISS POLONIA

Zgrupowanie konkursu Miss World potrwa 3 tygodnie. Nasza reprezentantka w trakcie przygotowań do gali weźmie także udział w wielu rozmaitych konkurencjach i wyzwaniach takich jak Miss Sportu, Top Model, Miss Talent czy Miss Multimedia. W ramach Miss Świata odbędzie się również gala powitalna, aukcja charytatywna fundacji „Piękno z przesłaniem”.

Przygotowania do wyjazdu Krystyny Sokołowskiej do Indii trwają od kilku miesięcy. W pięciu walizkach naszej Miss znajdzie się aż ponad 60 stylizacji, w tym również kreacja finałowa, zaprojektowana specjalnie na wybory Miss World przez Madonna Atelier. „Na ten moment nie chcemy jeszcze zdradzać jak wygląda ta suknia, jedynie mogę powiedzieć, że będzie w kolorze lekkiego fioletu” – mówi Krystyna Sokołowska.

Podczas zgrupowania Miss World odbędzie się także pokaz i konkurs „Fashion Designers Awards” gdzie kandydatki z ponad 100 krajów zaprezentują suknie stworzone przez projektantów z ich rodzimych krajów. Na to wydarzenie kreację specjalnie dla Miss Polonia zaprojektowała Dorota Kuźnicka. Krystyna zaprezentuje się w welurowej sukni w kolorze rubinowym, ozdobionej tysiącem kamieni. Jest to bardzo modowy projekt stworzony specjalnie z myślą o Miss World. Krysia wygląda w sukni niczym ze światowego, czerwonego dywanu Met Gala!

W walizkach Miss Polonii znajduje się także wiele stylizacji koktajlowych i casualowych przygotowanych przez polskich projektantów m.in. Angelikę Józefczyk, Fotomoda, Rent Boutique, Batycki, Republika Jewellery, Gabbiano. Bagaże najpiękniejszej Polki będą ważą bagatela 100 kilogramów!

NARODOWY AKCENT Z POLSKI NA WYBORACH MISS WORLD

W trakcie gali konkursu Miss World w Indiach nie zabranie również typowo polskich, narodowych akcentów. W ramach pokazu strojów narodowych i konkurencji „Dances of the world” nasza Miss Polonia zaprezentuje się w narodowym stroju Kontuszu, który przygotował Podlaski Instytut Kultury. Wykona również tradycyjny taniec – Mazura. Choreografię od kilku tygodni trenuje w siedzibie Zespołu Kurpie Zielone w Białymstoku.

W ramach przygotowań do Miss World powstał również oficjalny film prezentujący Krystynę Sokołowska jako reprezentantkę Polski. Zdjęcia i nagrania zostały zrealizowane w najpiękniejszych miejscach Białegostoku czyli rodzinnego miasta Krystyny. Od kilkunastu dni materiał dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej konkursu Miss World.

MISS WORLD I IDEA PIĘKNA Z PRZESŁANIEM

Konkurs Miss World od ponad 70 lat jest największym i najbardziej prestiżowym konkursem piękności na świecie. Od 1972 realizuje również projekt „Piękna z przesłaniem”, który wspiera wiele inicjatyw charytatywnych i społecznych na całym globie przekazując miliony dolarów na rzecz najbardziej potrzebujących.

Również i Krystyna Sokołowska jest aktywną działaczką społeczną i wolontariuszką. W trakcje swojego panowania jako Miss Polonia uczestniczyła w wielu projektach charytatywnych i wspierała akcje takie jak jak. np. projekt „Dotykam = Wygrywam”, „Bo Ważna jesteś Ty!”, „Serce dla zwierząt!”. Wspierała także wiele Fundacji m.in. „Dom w Łodzi”, „Dzięki Tobie”, Omenaa Foundation czy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Swoje działania dedykowała także uchodźcom z Ukrainy aktywnie wspierając działania Rio Edu Centrum w Warszawie.

W trakcie zgrupowania Miss World w Indiach odbędzie się także bal połączony z aukcją charytatywną na rzecz Fundacji „Beauty with a Purpose”. Każda z ponad 100 kandydatek na tę okazję przygotowała i przywiezie ze swojego kraju upominek do licytacji. Z Polski Krystyna Sokołowska zabierze ze sobą unikatowy bursztynowy wisior oprawiony w różowe złoto przygotowany przez S&A Jewellery Design. Prezent jest nawiązaniem także do legendarnej, bursztynowej korony Miss Polonia.

POLKI NA MISS WORLD – CZY KRYSTYNA POWTÓRZY SUKCES ANETY KRĘGLICKIEJ I KAROLINY BIELAWSKIEJ?

Do tej pory Polki dwukrotnie wygrały konkurs Miss World. Była to Aneta Kręglicka w 1989 roku oraz Karolina Bielawska w 2022 roku. Kolejne ogromne sukcesy w wyborach najpiękniejszej kobiety świata osiągały: Ewa Wachowicz – Miss Polonia 1992 (4 miejsce) oraz Katarzyna Borowicz – Miss Polonia 2004 (4 miejsce i tytuł Queen of Europe). Trzymamy mocno kciuki również za sukces Krystyny Sokołowskiej i życzymy jej korony Miss World!

Link do oficjalnej wizytówki Krystyny na Miss World: https://www.missworld.com/contestant/krystyna-sokolowska/life/krystyna-sokolowska-intro-presentation-

Link do filmu Beauty with a Purpose: https://www.missworld.com/contestant/krystyna-sokolowska/beauty-with-a-purpose/krystyna-sokolowska-poland-beauty-with-a-purpose

Fot. Mateusz Jagielski

Materiały prasowe

Zapoznaj się z najnowszymi artykułami