POWER DRESSING– WARSZTATY W DUCHU TRENDÓW SKANDYNAWSKICH I MODY ZRÓWNOWAŻONEJ W CONCEPT STORE MODIVO| eobuwie.pl

W ostatni czwartek, 8 lutego 2024 r., Concept Store MODIVO | eobuwie.pl dosłownie pękał w szwach, a to za sprawą warsztatów Power Dressing, na których pojawiły się klientki, influencerki, a także dziennikarki.

Cykliczne spotkanie Power Dressing, mające za zadanie aktywizować kobiety w biznesie, a także inspirować je w codziennych wyborach stylizacyjnych, to jeden z flagowych projektów MODIVO i eobuwie.pl. Tym razem goście spotkali się, by przyjrzeć się fenomenowi mody skandynawskiej. Zgromadzone w przestrzeni Concept Store gościnie miały okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez ekspertki od mody skandynawskiej na czele z ambasadorką MODIVO Kasią Sokołowską. Na scenie, jak i wśród publiczności, poruszono tematy związane z coraz większą popularnością kopenhaskiego tygodnia mody, skandynawskich trendów czy zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie brakowało zażartych dyskusji, a w centrum uwagi były, cieszące się ostatnio wielkim uznaniem, marki dostępne na MODIVO, takie jak ROTATE, Gestuz czy Herskind. 

Sekrety stylu Skandynawek

Nie da się rozpocząć dyskusji na temat mody skandynawskiej bez rozłożenia jej na czynniki pierwsze. Starały się to zrobić zaproszone przez MODIVO i eobuwie.pl ekspertki: szefowa działu mody magazynu Zwierciadło Gabriela Czerkiewicz, dziennikarka i blogerka Harel, a także dziennikarka i autorka książek nt. vintage Ola Zawadzka

Panelistki odkrywały sekrety stylu Skandynawek. Najważniejszym tematem rozmów było to, co czyni północną estetykę, tak charakterystyczną, że cały świat zwrócił swoje oczy w stronę krajów nordyckich. Dziennikarki dzieliły się z publicznością swoimi spostrzeżeniami, a także wiedzą na temat różnic między stylem skandynawskim a stylem włoskim czy francuskim, tym, jakie są najnowsze trendy prosto z duńskich, szwedzkich czy norweskich ulic, a także jakie wartości przyświecają skandynawskim markom. O filozofii i nowościach z oferty  marek skandynawskich rozmawiano posługując się przykładami dostepnych na MODIVO brandów: ROTATESamsøe SamsøeHerskindRainsGESTUZCustommadeKaffe czy Bruuns Bazaar. ​

Trendy prosto z Copenhagen Fashion Week

Według opiniotwórczych magazynów o modzie z całego świata, w ostatnim czasie, wśród wszystkich tygodniu mody, największym zainteresowaniem cieszy się Copenhagen Fashion Week. Co sezon, Kopenhaga gromadzi najważniejszych dziennikarzy i influencerów modowych, zainteresowanych modą skandynawską i regionalnymi markami. Panel na temat fenomenu tygodnia mody zlokalizowanego w stolicy Danii poprowadziła szefowa działu mody magazynu Twój Styl, Karolina Tomaszewicz, a jej rozmówczyniami były ambasadorka MODIVO i ikona stylu, Kasia Sokołowska oraz właścicielki agencji Match z markami skandynawskimi, Magdalena Witosz i Kateryna Gavrylets

Ekspertki, wraz z publicznością zastanawiały się nad tym, co wyróżnia Kopenhagę na tle innych stolic mody, czym charakteryzują się pokazy odbywające się w ramach CPHFW i jaka panuje atmosfera w Kopenhadze w trakcie trwania najciekawszych i najbardziej inspirujących prezentacji nowych kolekcji skandynawskich marek. 

Moda zrównoważona

Najwięcej emocji budził ostatni z paneli dotyczący mody zrównoważonej i zrównoważonego rozwoju. Temat, który jest bardzo bliski markom skandynawskim, jak również MODIVO i eobuwie.pl, wywołał liczne dyskusje. Wśród prelegentek znalazły się, prowadząca całe wydarzenie, jak i ów panel, Sustainbility Manager VOGUE PolskaZuza Krzątała, Założycielka marki Ubrania do Oddania i liderka mody cyrkularnej Zosia Zochniak, Head of Corporate PR w MODIVO S.A., Kalina Stawiarz oraz Doradca Zarządu ds. strategii marketingowej MODIVO, Ranita Sobańska.  

Panelistki próbowały wspólnie zdefiniować pojęcie „zrównoważona moda”  i co ono oznacza dla współczesnego konsumenta. Zastanawiały się także jak podchodzić do zakupów w sposób racjonalny i jak dbać o produkty, które już mamy w szafie.  Rozmawiały również na temat nowych regulacji Unii Europejskiej dotyczących branży odzieżowej i jakie są najbardziej obiecujące perspektywy związane z rozwojem mody zrównoważonej na następne lata.

Warsztaty w Concept Store MODIVO | eobuwie.pl w Warszawie

Warsztaty Power Dressing z modą skandynawską były pierwszym tego typu spotkaniem, które miało miejsce w Concept Store MODIVO | eobuwie.pl. Lokalizacja miejsca nie jest przypadkowa. Concept Store jest pierwszą tego typu przestrzenią dla multibrandów MODIVO i eobuwie.pl, która znajduje się przy jednej z najbardziej znanych ulic w samym centrum Warszawy, w sąsiedztwie popularnych restauracji i ikonicznego ronda z palmą. Lokalizacja warsztatów właśnie w Concept Store jest dla multibrandów ważna ze względu na pragnienie budowania społeczności, bycia blisko swojego Klienta i zapewniania mu doświadczeń wychodzących poza zakupy. 

Materiały prasowe

Zapoznaj się z najnowszymi artykułami